.

.

sobota, 22 maja 2010

Płockie podium półfinałów MOG!

Zawodniczki Nadwiślanina Płock zdobyły dwa z trzech miejsc na podium (w tym najwyższe) w półfinałach Mini Olympic Games dla najlepszych w kategorii rocznik 1998 i młodsze z województw mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko - mazurskiego. To kolejny najlepszy wynik klubu w tych rozgrywkach. W finałowym pojedynku zawodów Katarzyna Bagrowska (l. 12) pokonała 3:1 (6-11, 13-11, 12-10, 11-5) Karolinę Lalak z KTS Sygnał Lublin, rakietkę numer 4. w kategorii młodziczek w Polsce.

Kasia Bagrowska i Wiktoria Ziemkiewicz (l.10) w zawodach wyższego szczebla - krajowych półfinałach powtórzyły swój sukces z eliminacji wojewódzkich Mini Olympic Games. W Kocudzy (woj. lubelskie) Kasia wygrała turniej półfinałowy, Wiktoria zajęła trzecie miejsce. W zawodach nie miała szczęścia trzecia zawodniczka Nadwiślanina, Anna Wereszczaka, która mimo bardzo dobrej postawy nie sprostała wyżej notowanym zawodniczkom i nie awansowała do finału ogólnopolskiego tej imprezy.

Kasia Bagrowska przeszła przez zawody jak burza. Kolejno pokonała Łucję Rokicką (l. 12) z KS Puznówka (woj. mazowieckie) 3:0 (11- 9, 11-7, 12-10), Weronikę Starosz również z Puznówki 3:0, a w półfinale zawodów swoją młodszą koleżankę klubową Ziemkiewicz 3:2. I właśnie z Wiktorią Kasia stoczyła najtrudniejszy pojedynek dnia, przegrywając najwięcej setów w jednym meczu w całym turnieju, w tym jeden 14:16. Piąty, decydujący set tego pojedynku Kasia wygrała jednak bardzo pewnie 11:5.

Finał z Karoliną Lalak miał również swoją dramaturgię. Po przegraniu pierwszego seta dwa następna Kasia wygrała na przewagi, w ostatnim zyskując z miejsca wysoką przewagę i nie dając szans rywalce na nawiązanie walki w końcówce tej partii i jak się okazało całego pojedynku. Był to udany rewanż Kasi za porażkę w pierwszej rundzie mistrzostw Polski młodziczek przed tygodniem.

Pojedynek finałowy, Kasia z prawej

Wiktoria Ziemkiewicz, która w Kocudzy miała swój dzień zaczęła od "spacerku", wygranej 3:0 z Urszulą Sidłowską (UKS Remik Stary Folwark - woj. podlaskie). Potem jednak trafiła na rozstawioną z numerem trzecim w turnieju Monikę Zdyb z LUKS Stróża (woj. lubelskie) i... pokonała przeciwniczkę, po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2 (10-12, 11-7, 11-13, 11-6, 11-9). W kolejnej grze, już o wejście do pierwszej czwórki zawodów płocczanka pewnie pokonała 3:1 Klaudię Rachoń z ULKS Dzierzkowice (woj. lubelskie). Po porażce w meczu o finał z Katarzyną Bagrowską Wiktorii przyszło jeszcze raz zmierzyć się ze Zdyb i znów wygrała 3:2! W meczu o 3. miejsce płocczanka po raz drugi i również w stosunku 3:1 pokonała Rachoń zajmując trzecie miejsce w półfinale MOG.

Młoda Ziemkiewicz miała swój dzień w Kocudzy

Ania Wereszczaka po pokonaniu 3:0 Klaudii Kowalczyk z UPKS Arka Ryki (lubelskie) musiała w meczu o wejście do pierwszej czwórki turnieju stawić czoła rozstawionej z numerem jeden czwartej młodziczce w kraju Karolinie Lalak. Płocczanka nawiązała bardzo wyrównaną walkę z przeciwniczką. Już w pierwszym secie, wygranym przez lubliniankę 13:11 Ania miała trzy piłki setowe, których nieszczęśliwie nie wygrała. W drugim secie prowadziła już 9:6 i zabrakło wygrania dwóch piłek by postawić kropkę nad przysłowiowym "i". W trzecim Ania przegrywała z kolei 6:10 i wydawało się, że już po meczu. Lublinianka przegrała jednak kolejnych 6 piłek i Ania walczyła dalej. Niestety w ostatnim secie Lalak kontrolowała sytuację od samego początku, wygrała tę partię 11:6 i cały pojedynek.

Ania walczy z Karoliną Lalak (w głębi stołu)

Po tej porażce płocczanka nie pozbierała się na tyle by wygrać tym razem z rozstawioną z numerem 3. wspomnianą wcześniej Moniką Zdyb, która akurat w pojedynku przeciwko niej zagrała jak z nut i po zwycięstwem 3:0 wyeliminowała Anię z dalszego udziału w Mini Olympic Games.

Wyniki półfinałów MOG - Kocudza 22 maja 2010 r. (awans do finałów uzyskało pierwszych osiem zawodniczek): 1. Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin Płock), 2. Karolina Lalak (KKS Sygnał Lublin), 3. Wiktoria Ziemkiewicz (Nadwiślanin Płock), 4. Klaudia Rachoń (ULKS Dzierzkowice), 5. Monika Zdyb (LUKS Stróża), 6. Klaudia Ciesielska (Ożarowianka Ożarów Maz.), 7. Paulina Żukowska (LUKS ABC Żak Pisanica), 8. Paulina Molska (UKS Bielany 273 Warszawa), 9-12 Anna Wereszczaka (Nadwiślanin Płock), Klaudia Rokicka, Weronika Starosz (obie KS Puznówka 1996), Klaudia Kowalczyk (Arka Ryki) ...