.

.

sobota, 1 maja 2010

Kasia w finałach!

Kasia Bagrowska wywalczyła awans do finału Pucharu Polski młodziczek w tenisie stołowym. Bezdyskusyjnie wygrała turniej półfinałowy w Lidzbarku Warmińskim, gdzie rywalizowała z najlepszymi w tej kategorii wiekowej z czterech województw.

W starszej kategorii wiekowej - kadetek, o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży otarły się w turnieju drużynowym Sylwia Szelkowska i Aleksandra Lau. W turnieju indywidualnym Ola po zaciętej walce odpadła dopiero w walce o pierwszą czwórkę turnieju. Zarówno Puchar Polski młodziczek, jak i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kadetek (juniorek młodszych) mają rangę mistrzostw Polski.

Dla Kasi Bagrowskiej udział w finale Pucharu Polski młodziczek, będzie czwartym
startem na imprezie rangi mistrzostw Polski

Kasia w drodze do turnieju finałowego Pucharu Polski pokonała 3:1 Monikę Zdyb z LUKS Stróża (woj. lubelskie), 3:0 Justynę Waraksę z UKS Victoria Więcki (woj. warmińsko-mazurskie) i w meczu o pierwsze miejsce 3:1 Beatę Kogut z Pogoni Siedlce (mazowieckie). Płocczanka zagra w turnieju finałowym, który odbędzie w Brzegu Dolnym 15 i 16 maja. Będzie to już czwarta impreza rangi mistrzostw Polski, w której wystąpi Katarzyna. W swoim dorobku ma już srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski UKS (2008 r.) i brązowy medal nieoficjalnych mistrzostw Polski w kategorii żak (2009 r.).

Sylwia z Olą otarły się o awans do finałów mistrzostw Polski

W starszej, kategorii wiekowej kadetek nie udało się awansować do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Oli Lau, ale już sam udział w turnieju półfinałowym był sukcesem dla wszystkich zawodniczek Nadwiślanina. Wszystkie są rok młodsze od najstarszych zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych. Ola dzielnie radziła sobie w turnieju indywidualnym. Pokonała starszą zawodniczkę - 3:1 Aleksandrę Głodek z UPKS Arka Ryki (lubelskie). Uległa jednak 2:3 Adriannie Radziszewskiej z LUKS Czarni Czarna Białostocka (podlaskie), Patrycji Kostro z KTS Wysokie Mazowieckie, tym samym stosunkiem setów -2:3. Olę sklasyfikowano w turnieju na miejscu 5-6.

W półfinałowym turnieju drużynowym kadetek, gdzie Nadwiślanina Płock reprezentowały Ola z Sylwią płocczanki musiały uznać wyższość w grupie niezaprzeczalnych liderek tego turnieju Marty Lis i Emilii Domysławskiej z Warmi Lidzbark Warmiński. Wcześniej pewnie pokonały drugi zespół Arki Ryki (3:0) i Remika Stary Folwark Szlachecki (3:1). Nadwiślanin został sklasyfikowany na miejscach 3-4 turnieju (nie rozgrywano meczu o 3. miejsce).