.

.

wtorek, 20 października 2009

Złotka i sreberka

Dziewczęta Nadwiślanina Płock wywalczyły zlote medale w kategorii żaczek i srebrne w kategorii młodziczek podczas drużynowych mistrzostw województwa mazowieckiego Uczniowskich Klubów Sportowych. Turniej w Jeżewie był bardzo pomyślny dla płockiego klubu. Złote medale zdobyli także chłopcy młodsi Nadwiślanina.
Dla Wiktorii Ziemkiewicz (9 l.) był to debiut w rozgrywkach Uczniowskich Klubów Sportowych. I od razu "zgarnęła" złoto wraz z Dominiką Wolińską (10 l.). Dominika debiutowała na UKS w ubiegłym roku, zdobywając złoto w charakterze zawodniczki rezerwowej. Zagrała wówczas w jednym meczu.

Jej ówczesne koleżanki z drużyny Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka to już "stare wygi" w rozgrywkach UKS. Podczas debiutu dwa lata temu w kategorii żak zdobyły drugie miejsce ulegając w finale dziewczętom z UKS 273 Warszawa Alicji Dys i Julii Kacprzak. Potem był półfinał w Kocudzy, gdzie zajęły 5 miejsce. Prawdziwą jednak przygodę zakończoną zdobyciem tytułu wicemistrzyń Polski przeżyły w ubiegłym sezonie. Teraz w starszej kategorii wiekowej znów zaczęły od srebra i znów po przegranej z warszawiankami.

W meczu finałowym nie obyło się bez emocji. Płocczanki w grze deblowej prowadziły 10:9 w piątym decydującym secie, ale zabrakło zimnej krwi i przegrały go 10:12. Mecz mogły już jednak rozstrzygnąć wcześniej na swoją korzyść. Ania Wereszczaka w meczu z Alicją Dys prowadziła już 9:4 w czwartym secie, którym mogła zakończyć pojedynek, ale nieoczekiwanie zmieniła styl gry i grająca równo warszawianka wygrała seta, potem drugiego i cały pojedynek. Ostatecznie płocczaki przegrały finał 2:3, ale do domu przywiozły imponujący puchar i kwalifikację do półfinałowego turnieju w Kocudzy.

Dziewczęta pojadą w Lubelskie wraz z kolegami z klubu, chłopcami młodszymi, Mateuszem Lau i Piotrem Grzelakiem, którzy w Jeżewie również wywalczyli złoto!