.

.

niedziela, 26 kwietnia 2009

Ola i Sylwia z trzema medalami wojewódzkiego Pucharu Polski

Ola Lau i Sylwia Szelkowska z Nadwiślanina Płock zdobyły łącznie trzy medale Pucharu Polski województwa mazowieckiego młodziczek. Złoto w turnieju drużynowym, srebro w grze podwójnej i brąz (Ola) w turnieju indywidualnym. Na drodze do większej liczby medali i bardziej szlachetnych ich odcieni płocczankom stanęły zawodniczki KS Puznówka 1996. Areną dwudniowych zmagań była hala MZOS w Płocku - Borowiczkach.

Szczęśliwe medalistki Pucharu Polski

W sobotę (25 kwietnia) Ola i Sylwia w pięknym stylu wygrały turniej drużynowy. W drodze do złotego medalu pokonały KS Bogorię Grodzisk Mazowiecki (Monika Jałowiecka, Magdalena Domańska) i GTKS Wiązowna (Patrycja Piętka, Paulina Witan) oraz 3:0 w finale pierwszy zespół KS Puznówka 1996 w składzie Dominka Rosłaniec, Aleksandra Paziewska.

Sylwia i Ola wreszcie na najwyższym stopniu podium. Oby częściej!

W niedzielę Ola Lau zdobyła brązowy medal indywidualnego mazowieckiego Pucharu Polski, pokonując 3:1 w małym finale Lidię Durmaj z UKS Alfa Gostynin. Wcześniej w półfinale Ola musiała uznać wyższość Dominiki Rosłaniec.

W turnieju gry podwójnej Sylwia z Olą w ćwierćfinale pokonały swoje klubowe koleżanki Anię Wereszczaka i Kasię Bagrowską 3:1, by w półfinale wygrać z debelem z Gostynina - Durmaj/Anna Zawitowska. W finale płoczczanki, po dramatycznym meczu (najpierw przegrywały 0:2 w setach, potem wyrównały na 2:2, i przegrały piątego seta, mimo że prowadziły w nim już 7:3!) uległy 2:3 w setach parze z Puznówki Dominka Rosłaniec/Aleksandra Paziewska. Debel z Puznówki wziął w ten sposób rewanż za sobotnią porażkę w finale turnieju drużynowego.

Dziewczęta z Puznówki zatrzymały także w niedzielę niemal jednocześnie Sylwię Szelkowską i Kasię Bagrowską w drodze do pierwszej czwórki turnieju indywidualnego. W grach ćwierćfinałowych Sylwia mimo prowadzenia 2:0 w setach uległa Paziewskiej 2:3, a Kasia nie nawiązała walki z Dominiką Rosłaniec przegrywając 1:3. Sylwia i Kasia zajęły połowę przedziału miejsc 5-8 turnieju.

W walce o niższe lokaty, również tenisistka z Puznówki stanęła na drodze Ani Wereszczaka. W grze o wejście do pierwszej 16tki turnieju płocczanka uległa Katarzynie Rosłaniec 2:3 i zakończyła swój udział plasując się w przedziale miejsc 17-24. A dzień wcześniej Ania pokonała tę rywalkę w turnieju drużynowym 3:1.

W turnieju drużynowym młodziczki Nadwiślanina II Płock (Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka) zajęły miejsce 5-8 po wygraniu meczu z trzecim zespołem z Puznówki i przegraniu meczu z pierwszym zespołem z Puznówki - finalistkami turnieju. W niedzielę w turnieju gier podwójnych Kasia i Ania pokonały w pierwszej rundzie debel Nadwiślanina Słubice (Adrianna Adamczyk, Aleksandra Karasek), by w drugiej rundzie trafić na swoje koleżanki klubowe i zakończyć turniej lokatą w przedziale miejsc 5-8

No i zagrały przeciw sobie... Młodsze musiały uznać wyższość starszych, ale nie
było taryfy ulgowej

W turnieju drużynowym chłopców zespół Nadwiślanina Płock (Mateusz Wojtalewicz, Jarosław Siery, Adrian Graczyk) zajął również miejsce 5-8, przegrywając w ćwierćfinale ze srebrnymi medalistami turnieju MKS-em Pogoń Siedlce (Jakub Folwarski, Tomasz Tomaszuk, Kamil Kurowski). W indywidualnym turnieju najwyżej z płocczan, w przedziale 9-12, uplasował się Mateusz Wojtalewicz. Niestety w ogóle nie powiodło się chłopcom w turnieju gry podwójnej. W pierwszej rundzie odpadli zarówno Mateusz Wojtalewicz z Jarosławem Siery, jak i Adrian Graczyk, który wystąpił w parze z Arkadiuszem Kaliszem z Olimpijczyka Jeżewo.

Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska
będą reprezentować Nadwiślanina Płock w półfinałowym turnieju o Puchar Polski 2 maja. Obie zagrają w turnieju drużynowym, Ola zagra też w turnieju indywidualnym.