.

.

niedziela, 26 października 2008

Statystyki po trzech kolejkach

Trzy mecze, remis, zwycięstwo i porażka, trzydzieści gier, stosunek gier - 14:16, setów - 54:53, punktów – 962:973, 72 kilometry podróży na mecze wyjazdowe - to statystyki pierwszych występów Nadwiślanina BS Mazowsze Płock. Tak, jak zakładaliśmy, cieszymy się z każdej wygranej piłki, stąd też wszystkie je liczymy bardzo dokładnie.
Mniejsza część rundy jesiennej rozgrywek III ligi kobiet MOZTS za nami, czas zatem na pierwsze podsumowania. Do zakończenia rundy zostały jeszcze cztery mecze.

Szczegółowe statystyki publikujemy w zakładce „Statystyki ligowe” (po prawej stronie ekranu). Co jednak z nich wynika?

Na razie więcej punktów zdobywamy na wyjeździe (dom – wyjazd 1:2). Najwięcej punktów meczowych zdobyła Aleksandra Lau, potem w tej statystyce są Katarzyna Bagrowska i Sylwia Szelkowska, na końcu Anna Wereszczaka. Trzeba tu jednak pamiętać, że Ola i Sylwia grają z teoretycznie silniejszymi przeciwniczkami od rywalek Ani i Kasi.

Najbardziej zapracowaną zawodniczką jest dotąd Sylwia. Rozegrała aż 668 piłek w 36 setach. O jednego seta i 15 piłek mniej rozegrała Ola. Najmniej piłek do rozegrania trzech spotkań potrzebnych było Kasi Bagrowskiej – 496. Kasia po prostu swoje gry, zwłaszcza zwycięskie, kończy dość szybko, przeważnie w trzech setach.

Najsłabiej w statystykach, choć nie we wszystkich, wypada Ania Wereszczaka, która wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej. Na zdobyty przez nią duży punkt składają się dwie połówki z wygranych gier podwójnych w parze z Kasią.

Po trzech spotkaniach, wychodzi na to, że dziewczyny Nadwiślanina BS Mazowsze są skuteczniejsze w grze podwójnej (stosunek gier remisowy) niż w grach pojedynczych (stosunek ujemny -2).