.

.

poniedziałek, 27 października 2008

Najlepsza z Mazowsza

Aleksandra Lau, zawodniczka MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze okazała się najlepszą młodziczką z województwa mazowieckiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w tej kategorii wiekowej. Na dwudniowym turnieju zajęła 16 miejsce.

W całym turnieju Ola przegrała tylko trzy mecze, wygrywając pięć. Dwie zawodniczki, którym uległa były sklasyfikowane wyżej od niej w przedturniejowych rankingach. Joanna Kiedrowska była sklasyfikowana na miejscu trzecim, a Katarzyna Galus na dziewiątym, Jedynie Honorata Olczak, z którą Ola najpierw przegrała po to by później się zrewanżować była sklasyfikowana przed turniejem niżej od Oli, na 30 miejscu. Olę przed turniejem klasyfikowano na miejscu 22.

Wysoko sklasyfikowana był również Paulina Rogińska (numer 9), która po porażce z Olą zajęła dopiero 22 miejsce. Joanna Kiedrowska, która zatrzymała Olę, obroniła swoją trzecią pozycję, zaś Katarzyna Galus zajęła ostatecznie 10 miejsce. Honorata Olczak zakończyła turniej tuż za Olą, na miejscu 17.

Nie powiodło się w Gdańsku koleżankom Oli z województwa mazowieckiego, które zajęły miejsca za pierwszą trzydziestką. Monika Klimczak (GOSiR Piaseczno) była 31, Lidia Durmaj (ALFA Gostynin) – 34, a Aleksandra Paziewska (KS Puznówka 1996) – 36.
Ola rozpoczęła rywalizację w „Grupie W” turnieju grupowego, kategorii II.

Mecze Oli w Grupie „W”: Aleksandra Lau MLUKS Nadwiślanin Płock – Aleksandra Stalica PUKS Arka Łętownia 3:1 (11:8, 6:11, 11:8, 14:12); Lau – Honorata Olczak KTS Ustka 1:3 (5:11, 1:11, 14:12, 10:12); Lau – Adrianna Jenek UKS Nałęcz Ostroróg 3:0 (11:7, 11:7, 12:10); Lau – Aleksandra Paziewska KS Puznówka 1996 3:2 (11:8, 11:8, 8:11, 13:15, 11:7).
Ola zajęła drugie miejsce w grupie z siedmioma punktami, stosunek setów 10:6. Grupę wygrała Honorata Olczak zdobywając osiem punktów. Ola awansowała do turnieju dodatkowego.
Turniej dodatkowy: Lau – Paulina Rogińska MKS Start Lubraniec 3:0 (11:7, 13:11, 11:7), Lau – Olczak 3:2 (10:12, 13:11, 15:13, 7:11, 11:6). Dwa zwycięstwa dały Oli awans do turnieju głównego.

Turniej główny: Lau – Joanna Kiedrowska GKTS Gdańsk 0:3 (2:11, 2:11, 5:11), Lau – Katarzyna Galus LUKS Skrzyszów 1:3 (4:11, 2:11, 11:7, 6:11).

Uzyskane wyniki sklasyfikowały Olę na 16 miejscu w turnieju.
Wszystkie wyniki pierwszego OTK-u znajdują się na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.