.

.

piątek, 22 marca 2013

W przyjacielskiej atmosferze, ale do zera

Mimo przyjaznej atmosfery między znającymi się od lat zawodniczkami sąsiadujących ze sobą geograficznie klubów, dziewczęta MLUKS Nadwisłanin BS Mazowsze Płock w zaległym meczu II ligi kobiet pozwoliły zawodniczkom UKS Alfy Gostynin na ugranie zaledwie trzech setów. Płocczanki odniosły trzecie wysokie zwycięstwo w rundzie rewanżowej, tym razem 10:0. Wciąż pozostają niepokonane i prowadzą w wyścigu o udział w barażach o awans do pierwszej ligi centralnej. Po świętach czekają je mecze z drużynami z górnej piątki tabeli.

Jeszcze niedawno meczom Nadwiślanina z Alfą towarzyszyły znacznie większe emocje. W ostatnich dwóch latach płocczanki zrobiły jednak dużo większy krok do przodu w rozwoju sportowym od swoich rywalek zza miedzy. Ostatni raz mecz Alfy z Nadwiślaninem zakończył się podziałem punktów (5:5) w listopadzie 2010 roku. W rozegranym w czwartek wieczorem meczu tylko debel Lidia Durmaj/Anna Zawitowska bliski był zwycięstwa. Gostyninianki prowadziły już 2:0 w setach, jednak w ostatnich trzech partiach para Sylwia Szelkowska/Aleksandra Lau wykazała się nie lada opanowaniem w końcówkach setów wygrywając wszystkie stosunkiem punktów 11:9.

Trzeciego seta dla Gostynina zdobyła Magdalena Szczodrowska. W pojedynku z Sylwią Szelkowską zawodniczka Alfy wygrała na przewagi pierwszą partię. W meczu warto zauważyć nowe ustawienie Nadwiślanina w grze podwójnej na drugim stole - Anna Nowakowska / Anna Wereszczaka. Dziewczęta zagrały ze sobą w parze po raz pierwszy i wygrały, choć nie bez problemów w drugim secie rozstrzygniętym dopiero w grze na przewagi.

Płock, 21 marca 2013 r.
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - UKS Alfa Gostynin 10:0
Katarzyna Bagrowska - Lidia Durmaj 3:0 (11-6, 11-6, 11-7); Anna Nowakowska - Magdalena Szczodrowska 3:0 (11-7, 11-3, 11-7); Aleksandra Lau - Anna Zawitowska 3:0 (11-5, 11-9, 11-7); Sylwia Szelkowska - Karolina Żółtowska 3:0 (11-7, 11-2, 11-5); Szelkowska/Lau - Durmaj/Zawitowska 3:2 (6-11, 8-11, 11-9, 11-9, 11-9); Anna Wereszczaka/Nowakowska - Szczodrowska/Żółtowska 3:0 (11-2, 13-11, 11-7); Bagrowska - Zawitowska 3:0 (11-4, 11-5, 11-3); Nowakowska - Żółtowska 3:0 (11-5, 11-3, 11-4); Wereszczaka - Durmaj 3:0 (11-7, 11-8, 13-11); Szelkowska - Szczodrowska 3:1 (10-12, 11-7, 11-7, 11-9).