.

.

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Dominika wśród najlepszych

Dominika Wolińska z Nadwiślanina BS Mazowsze Płock zadebiutowała w indywidualnej imprezie rangi mistrzostw Polski. W rozegranym w odległym Stroniu Śląskim finale Mini Olympic Games musiała jednak zapłacić przysłowiowe frycowe. W zawodach uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Polski dla tenisistek i tenisistów stołowych w wieku poniżej 12 lat, w tym roku urodzonych w 1999 i młodszych zajęła lokatę w ostatnim przedziale miejsc 29-32.

Dominika Wolińska zebrała cenne doświadczenie

Do finału rozgrywanego dorocznie MOG płocczanka trafiła poprzez eliminacje wojewódzkie i turniej półfinałowy dla czterech województw (podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego), w którym zajęła miejsce 7-8 premiowane awansem do finału ogólnopolskiego.  W Stroniu Śląskim nie miała wiele szczęścia w losowaniu. Choć trafiła na młodsze od siebie zawodniczki, to znacznie bardziej ograne w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych i finałach imprez ogólnopolskich. Już w pierwszej grze przyszło jej zmierzyć się z zawodniczką gospodarzy Katarzyną Węgrzyn. Dopiero w trzecim i ostatnim pojedynku w grupie z Mają Mańkiewicz z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński Dominice udało się nawiązać walkę. Przegrała jednak 2:3, w piątym secie na przewagi.

Ostatnie miejsce w grupie kwalifikowało zawodniczkę Nadwiślanina tylko do udziału w turnieju pocieszenia o miejsce 17. Ale i tu w pierwszej grze płocczanka nieco się spaliła, przegrywając pierwszego seta do 1. Potem nawiązała jednak walkę. Trzecią partię wygrała 11-9, ale było to już za późno by odnieść zwycięstwo i awansować do wyższego przedziału miejsc. W grze o ustalenie pozycji w klasyfikacji turnieju Dominika uległa 0:3 Weronice Januś z MOSiR MOS Tychy i ostatecznie zajęła pozycje w ostatnim przedziale miejsc 29-32. W Stroniu Śląskim płocczanka zebrała jednak cenne doświadczenie. W przyszłym sezonie, jako jedyna młodziczka Nadwiślanina będzie reprezentowała klub w rozgrywkach PZTS i z pewnością będzie należeć do czołówki województwa.

Dominika startując w Stroniu podtrzymała tradycję swojego klubu, który już czwarty raz z rzędu miał swoje reprezentantki na tej imprezie. Po raz pierwszy w sezonie 2007/2008 zagrała w nim Aleksandra Lau zajmując 17. miejsce w turnieju finałowym MOG, a następnie 9-16. w turnieju o Puchar PKOl. Zawody rozegrano wówczas w Warszawie.

W 2008/2009 w finale MOG w Grajewie wystartowały Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka zajmując odpowiednio miejsca 22. i 28. Rok temu w Wiśniowej Górze Kasia zajęła drugie miejsce, wygrywając następnie turniej o Puchar PKOl. (nieoficjalny finał mistrzostw Polski), a Ania miejsce w przedziale 25-28. W przedziale miejsc 29-32 sklasyfikowana została Wiktoria Ziemkiewicz, która broniła wówczas barw Nadwiślanina.

4 czerwca 2011 r.
Stronie Śląskie
Finał Mini Olympic Games
Grupa B: Katarzyna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) - Dominika Wolińska (MLUKS Nadwiślanin Płock) 3:0 (11-9, 11-5, 11-3); Angelika Janik (OKSir Podwawelski Kraków) - Wolińska 3:0 (11-7, 11-5, 11-3); Maja Mańkiewicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) - Wolińska 3:2 (8-11, 11-5, 11-13, 11-6, 12-10). Kolejność w grupie: 1. Janik, 2. Węgrzyn, 3. Mańkiewicz, 4. Wolińska.
Turniej pocieszenia - I runda: Katarzyna Kuliga (KTS GOKSiR Krościenko Wyż.) - Wolińska 3:1 (11-1, 11-8, 9-11, 11-7). O miejsce 25-28: Weronika Januś (MOSiR MOS Tychy) - Wolińska 3:0 (11-7, 11-9, 11-6).
Kolejność końcowa: 1. Julia Ślązak (ULKS ASTS Łask), 2. Katarzyna Hening (LUKS Chełmno), 3-4. Sara Pytel (LKS Olimpia Bucze), Kinga Kosmal (KS Spektrum Słopnice),..., 29-32. Wolińska, ...