.

.

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Kasia i Ania biorą całe złoto

Trzy złote medale, rozegranych w Nadarzynie mistrzostw województwa mazowieckiego w kategorii młodziczek (rocznik 1998 i młodsze) padły łupem ekipy Nadwiślanina Płock. Kasia Bagrowska zdobyła złoty medal w turnieju indywidualnym. W turnieju drużynowym i w turnieju gry podwójnej Kasia Bagrowska wraz z Anią Wereszczaka dołożyły dwa kolejne złota. Ania w turnieju indywidualnym zdobyła brązowy medal, ale co najważniejsze, wywalczyła też awans do turnieju półfinałowego Pucharu Polski - mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Kasia i Ania ze złotymi medalami
Dzięki wcześniej zdobytym punktom podczas wojewódzkich i ogólnopolskich turniejów kwalifikacyjnych drużyna dziewcząt Nadwiślanina ma prawo gry bezpośrednio w finale drużynowych mistrzostw Polski U12 bez konieczności udziału w eliminacjach. Tytuł drużynowych mistrzyń województwa mazowieckiego ma jednak swoją rangę oraz prestiż i Nadwiślanki skorzystały z przyslugującego im prawa do udziału w sobotnim turnieju o wojewódzkie laury. Wcześniej jednak musiały poczekać na pierwszą trójkę turnieju eliminacyjnego do półfinałów mistrzostw Polski.

W rozegranym między czterema zespołami turnieju płocczanki odniosły zdecydowane zwycięstwo nie przegrywając żadnej gry singlowej i deblowej. Jednak w poszczególnych pojedynkach singlowych nie zabrakło emocji, szczególnie w meczu finałowym. Że nikt nie zamierza się położyć przed rywalkami w turnieju mistrzowskim przekonała się już Ania Wereszczaka w pierwszej grze meczu półfinałowego przeciw KS Puznówka 1996. Płocczanka pierwszego seta przeciw Łucji Rokickiej przegrała 19-21, a obserwatorom przypomniały się dawne czasy, kiedy standardowo rozgrywano pojedynki do dwóch wygranych setów, a w każdym do 21 punktów. Potem jednak płocczanka udowodniła, że był to wypadek przy pracy, wygrała dwa kolejne sety, i po chwili dekoncentracji, która przyniosła skutek w postaci przegrania kolejnego seta, pewnie wygrała piątą partię i cały pojedynek.

Raczej nie dekoncentracją, a wyśmienitą postawą rywalek w meczu finałowym można wytłumaczyć fakt, że w obu pojedynkach, pierwszej, a jak się potem okazało i ostatniej serii gier singlowych i Kasia i Ania przegrywały już po 0:2 w setach. Rywalkami były gospodynie, każda o dwa lata młodsza od płocczanek, czyli żaczki, w tym mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej (U10) sprzed dwóch tygodni, w ubiegłym sezonie jeszcze zawodniczka Nadwiślanina Płock - Wiktoria Ziemkiewicz.

Finałowa potyczka w turnieju o drużynowe mistrzostwo województwa mazowieckiego przyniosła wiele emocji

Płocczanki zachowały jednak zimną krew i korzystając z większego doświadczenia wygrały oba pojedynki po 3:2, potem debla i cały mecz finałowy 3:0. Rok temu Nadwiślanin w takim samym składzie zdobył brązowy medal drużynowych mistrzostw województwa, a dwa lata temu w składzie Aleksandra Lau/Sylwia Szelkowska również miał złoto.

W niedzielę zaczęło się od indywidualki. Pierwszy turniej o awans do półfinału Pucharu Polski zakończył się pełnym sukcesem Ani Wereszczaka. Płocczanka znalazła się w dwójce, która ten turniej wygrała (nie rozgrywano meczu o pierwsze miejsce, a tylko wyłoniono dwie pierwsze zawodniczki). Ania w trzech grach przegrała tylko dwa sety - przeciw Łucji Rokickiej z którą rywalizowała dzień wcześniej w turnieju drużynowym i przeciw jej siostrze stryjecznej Klaudii. Dopiero w półfinale tego turnieju odpadła trzecia z zawodniczek Nadwiślanina obecna w Nadarzynie - Dominika Wolińska. Przed Dominiką jeszcze jednak jeden sezon startów w tej kategorii wiekowej.

Kasia Bagrowska, jako druga obecnie w kraju zawodniczka, nie musiała startować w turnieju o awans do półfinałów mistrzostw Polski, jednak znów nie przepuściła okazji walki o mistrzostwo województwa. Turniej ten rozegrano pomiędzy czterema zawodniczkami - pierwszą trójką z turnieju o awans i właśnie Kasią Bagrowską.

Płocczanki z Nadwiślanina na podium mistrzostw województwa rozdzieliła tylko... inna płocczanka, ale reprezentująca barwy zespołu gospodarzy imprezy - GLKS Nadarzyn, Wiktoria Ziemkiewicz. Niezwykle utalentowana jedenastolatka również wywalczyła awans do półfinału strefowego PP, a potem w półfinale turnieju o mistrzostwo województwa pokonała Anię Wereszczaka, by w finale, po emocjonującym pięciosetowym pojedynku uznać wyższość Kasi Bagrowskiej.

Wszystkie turnieje dziewcząt w Nadarzynie stały głównie pod znakiem rywalizacji Nadwiślanina z miejscowym klubem. Tak było w turnieju drużynowym w sobotę, kiedy w finale płocczanki pokonały nadarzynianki 3:0, tak też było w turnieju gry podwójnej, gdzie w finale znów zmierzyły się Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka z Wiktorią Ziemkiewicz i Elizą Brzęczek, reprezentującymi barwy nadarzyńskiego klubu. Finał pewnie wygrały 3:1 starsze i bardziej doświadczone płocczanki. Ich rywalki to wciąż bowiem żaczki (kategoria do 10 lat) jednak należące do ścisłej krajówej czołówki (mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej i 8 zawodniczka tych mistrzostw).

Tuż za pierwszą czwórką (miejsce 5-8) turnieju gry podwójnej znów uplasowała się Dominika Wolińska, która tym razem wystartowała z zawodniczką z innego klubu - Barbarą Płaskonką z Lupus Kabaty.

Takiej kolekcji medali, jak zdobyte w drugi weekend kwietnia w Nadarzynie, dziewczęta Nadwiślanina jeszcze nigdy nie przywiozły z żadnego turnieju. To największy sukces na tym szczeblu rozgrywek w kategorii młodziczek płockiego klubu, wieńczące dzieło kilkuletniej pracy z dziewczętami ich trenera Grzegorza Lipczyńskiego. A przed dziewczętami w tym sezonie jeszcze starty na jeszcze wyższych szczeblach mistrzostw Polski.

Nadarzyn
9 kwietnia 2010 r.
Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików
Półfinał: KS Puznówka 1996 - MLUKS Nadwiślanin Płock 0:3. Łucja Rokicka - Anna Wereszczaka 2:3 (21-19, 3-11, 8-11, 10-12, 6-11); Klaudia Rokicka - Katarzyna Bagrowska 0:3 (4-11, 3-11, 5-11). Ł. Rokicka/K. Rokicka - Wereszczaka/Bagrowska 0:3 (7-11, 9-11, 4-11).
Finał: GLKS Nadarzyn - Nadwiślanin 0:3. Eliza Brzęczek - Wereszczaka 2:3 (11-3, 11-1, 6-11, 5-11, 5-11); Wiktoria Ziemkiewicz - Bagrowska 2:3 (13-11, 11-6, 4-11, 5-11, 9-11), Brzęczek/Ziemkiewicz - Wereszczaka/Bagrowska 0:3 (8-11, 13-15, 10-12).
10 kwietnia 2011 r.
Indywidualne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego, kategoria młodzik
Gry pojedyncze dziewcząt. Turniej o awans do półfinałów mistrzostw Polski - I runda: Dominika Wolińska (Nadwiślanin) - Martyna Lis (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3:0 (11-5, 11-3, 11-3). Ćwierćfinały: Ł. Rokicka - Wereszczaka 1:3 (6-11, 11-6, 7-11, 8-11), Magdalena Siemieńska (Olimpijczyk Jeżewo) - Wolińska 0:3 (9-11, 4-11, 7-11). Półfinały: Paulina Molska (UKS Bielany 273 Warszawa) - Wolińska 3:1 (9-11, 11-2, 11-8, 11-8); Wereszczaka - Milena Kacprzak (UKS Bielany) 3:0 (11-4, 11-1, 11-4). Mecz o awans: Wereszczaka - K. Rokicka 3:1 (11-7, 11-5, 8-11, 11-6).

Turniej o mistrzostwo województwa - półfinał: Ziemkiewicz - Wereszczaka 3:0 (11-7, 12-10, 11-6); Bagrowska - K. Rokicka 3:0 (11-5, 11-7, 11-1). Mecz o 3. miejsce: Wereszczaka - K. Rokicka 3:0 (11-9, 11-4, 11-9). Finał: Bagrowska - Ziemkiewicz 3:2 (3-11, 11-9, 8-11, 11-5, 11-7).

Gry podwójne dziewcząt - 1/8: Barbara Płaskonka (Lupus Kabaty Warszawa)/Wolińska - Agnieszka Zborowska/Kamila Wojdyna (obie SKS 40 Warszawa) 3:1 (11-7, 4-11, 11-4, 11-9). Ćwierćfinały: Płaskonka/Wolińska - Klaudia Ciesielska/Alicja Kwiatkowska (obie KS Ożarowianka Ożarów Maz.) 0:3 (5-11, 6-11, 12-14); Bagrowska/Wereszczaka - Maria Kępka (KS Puznówka)/Ewa Lipińska (Pogoń Siedlce) 3:0 (11-6, 11-6, 11-4). Półfinał: Bagrowska/Wereszczaka - Ciesielska/Kwiatkowska 3:0 (11-3, 11-5, 11-8). Finał: Bagrowska/Wereszczaka - Brzęczek/Ziemkiewicz 3:1 (11-6, 11-6, 8-11, 11-3).