.

.

niedziela, 31 maja 2009

Na mistrzostwach Polski najlepiej w historii klubu

Już sam udział dwóch zawodniczek Nadwiślanina Płock w finale drużynowych i indywidualnych mistrzostw Polski młodziczek (Kraków 22-24 maja) był sukcesem klubu i zawodniczek. Niestety przedostatni weekend maja nie był najlepszy dla Aleksandry Lau i Sylwi Szelkowskiej i płocczanki niewiele ugrały w gronie najlepszych w kraju tenisistek stołowych z rocznika 1996 i młodszych.

Sylwia i Ola ze swoim trenerem Grzegorzem Lipczyńskim

W rozgrywkach grupowych finału drużynowych mistrzostw Polski płocczanki zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie przegrywając kolejno: 1:3 z LUKS Jaworze Górne (woj. podkarpackie), 0:3 z LZS Victoria Chróścice z opolskiego i 1:3 z MKS Cieszko Cieszyn (woj. śląskie). Obu zawodniczkom z Płocka udało się w tych meczach wygrać po jednej grze. Sylwia pokonała 3:2 (11-5, 6-11, 11-9, 8-11, 11-9) Agatę Jędrzejczyk z Jaworza, a Ola wygrała z Karoliną Lewandowską z Cieszka również 3:2 (8-11, 9-11, 12-10, 11-8, 11-8).

Ostatnie miejsce w grupie oznaczało koniec gry Nadwiślanina w finale Drużynowych Mistrzostw Polski i sklasyfikowanie klubu na miejscu 13-16. W rozgrywkach młodziczek w całej Polsce sklasyfikowane są w bieżącym sezonie 224 kluby, a Nadwiślanin Płock po podliczeniu punktów zdobytych przez wszystkie zawodniczki w tej kategorii wiekowej zajął w ogólnopolskim rankingu 21 miejsce z dorobkiem 556 punktów.

Po zakończeniu udziału w turnieju drużynowym na placu boju z płocczanek została tylko Ola Lau. W pierwszej rundzie turnieju głównego uległa niestety Paulinie Knyszewskiej z Victorii Chróścice 0:3 (7-11, 7-11, 6-11), co pozbawiło ją szansy gry o miejsce w pierwszej ósemce turnieju. Grała jednak dalej w turnieju pocieszenia o miejsce 9-12.

W pierwszej grze Ola dość pewnie pokonała Monikę Opanowską z UKS Remik Stary Folwark z woj. podlaskiego 3:0 (11-6, 11-8, 11-7), ale w drugim pojedynku uległa już Joannie Olszanowskiej z UZTS Barcin z woj. kujawsko-pomorskiego 1:3 (11-6, 3-11, 7-11, 5-11). Tym samym Ola zakończyła udział w finale Pucharu Polski - indywidualnych mistrzostw Polski młodziczek (rocznik 1996 i młodsze) sklasyfikowana na miejscu 17-24. W Polsce w bieżącym sezonie sklasyfikowano 634 zawodniczki w tej kategorii wiekowej. Ola w końcowym rankingu młodziczek w sezonie 2008/2009, po uwzględnieniu wyników mistrzostw Polski, zajęła 18. miejsce z 253 punktami.

Pozostałe zawodniczki Nadwiślanina zajęły w tym rankingu miejsca: 117. Katarzyna Bagrowska (122 punkty), 134. Sylwia Szelkowska (117 pkt.), 325. Anna wereszczaka (64 pkt.).

Na otarcie łez Oli pozostał udział w turnieju gry podwójnej, w którym wystąpiła z koleżanką z MKS Start Lubraniec (woj. kujawsko-pomorskie) Pauliną Rogińską. Niestety i w tej konkurencji płocczanka zakończyła swój udział bardzo szybko po przegranej w I rundzie płocko-lubranieckiego debla 0:3 (6-11, 8-11, 4-11) ze śląsko-opolską parą Zuzanna Majewska (MKS Siemianowice Śl.)/Paulina Knyszewska. Debel Ola Lau/Paulina Rogińska został sklasyfikowany w ostatnim przedziale miejsc turnieju, tj. 9 -16.

W Krakowie województwo mazowieckie było wśród dziewcząt reprezentowane również przez Lidię Durmaj z UKS Alfa Gostynin i Monikę Klimczak (GOSiR Piaseczno). Lidia zakończyła turniej indywidualny w przedziale miejsc 17-24, Monika w przedziale 25-32. Razem wystartowały w turnieju gry podwójnej, ale podobnie jak Ola zakończyły swój udział w tej konkurencji na pierwszej rundzie.

Nadwiślanin Płock w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek był dotąd reprezentowany jedynie przez Karolinę Komosińską, która w 2007 roku zajęła miejsce w przedziale 13-16, a w turnieju deblowym z Eweliną Małkińską z MKS Mrągowia (warmińsko mazurskie) również odpadła w pierwszej rundzie (miejsce 9-16). Rok później, ale już w barwach GOSiR Piaseczno, Komosińska zdobyła wicemistrzostwo Polski młodziczek i brązowy medal w grze podwójnej.