.

.

sobota, 28 lutego 2009

Kasia dominator

Katarzyna Bagrowska wygrywając po raz trzeci z rzędu Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii żak (rocznik 1998 i młodsze) potwierdziła swą dominację wśród rówieśniczek uprawiających tenis stołowy w województwie mazowieckim. Przeciwniczki mogły emocjonować się jedynie rywalizacją o drugie miejsce w turnieju. Kasia w zawodach rozgrywanych w Nasielsku przegrała tylko dwa sety.

Tym razem w charakterze pucharu wystąpiły statuetki.
Szczęśliwa Kasia w promieniach lutowego słońca

Tym razem Kasia przegrała seta w grze przeciw Klaudii Ciesielskiej z Ożarowianki oraz, tak jak na poprzednim wuteku - Klaudii Rokickiej z KS Puznówka 1996. Niestety gorszy wynik zanotowała jej koleżanka z trzecioligowej drużyny Anna Wereszczaka zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 7-8.

Kasia jest niekwestionowaną liderką tabeli klasyfikacyjnej żaczek po III i ostatnim w tym roku WTK. Ania spadła z 4. na piątą pozycję. Żaczkom pozostała w bieżącym sezonie rywalizacja w Mistrzostwach Województwa. Turniej odbędzie się 4 kwietnia również w Nasielsku. Pierwsze trzy dziewczynki z Mistrzostw Województwa wezmą udział w turnieju o puchar "Przeglądu Sportowego" - nieoficjalnych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

* * *

Starsze dziewczęta również nie próżnowały w minionym tygodniu. Ola Lau i Sylwia Szelkowska w drużynie z Kasią Bagrowską, reprezentując Szkołę Podstawową nr 20 w Płocku wywalczyły awans do finału wojewódzkiego drużynowych mistrzostw szkół podstawowych. Turniej odbył się w Jeżewie, a płocczanki nie przegrały w nim seta.