.

.

niedziela, 3 maja 2009

Sylwia i Ola zagrają w ogólnopolskich finałach!

Zespół Nadwiślanina Płock w składzie Sylwia Szelkowska, Aleksandra Lau, jako jedyny z województwa mazowieckiego wywalczył awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski młodziczek w tenisie stołowym. Półfinał z udziałem drużyn z czterech województw (mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) rozegrano 1 maja w Łomży.

Płocczanki pokonały w swej grupie drużyny PKS Arka Ryki (lubelskie) i Ratusz Giżycko (warmińsko- mazurskie). Oba mecze wygrały stosunkiem 3:0. W Łomży bardzo dobrze zaprezentowała się Sylwia Szelkowska pokonując wyżej notowane od siebie zawodniczki. Awans do finału, który odbędzie się w Krakowie (22-24 maja) dawało pierwsze miejsce w jednej z trzech grup rozgrywkowych.

Sylwia Szelkowska wykazała się w Łomży
bardzo wysoką formą i rozważną
grą, dzięki czemu
Ola nie pojedzie
do Krakowa sama

Nie udało się wywalczyć awansu pozostałym drużynom reprezentującym województwo mazowieckie - UKS Alfa Gostynin i KS Puznówka 1996, na których drodze stanęły zespoły z województwa podlaskiego. Gostyninianki musiały uznać wyższość UKS Remik Stary Folwark, Puznówka była druga w grupie za Czarnymi z Czarnej Białostockiej.

Awans do finału Pucharu Polski w turnieju indywidualnym wywalczyła natomiast Lidia Durmaj z Alfy Gostynin, wygrywając w Łomży turniej półfinałowy. Dominika Rosłaniec z Puznówki była w Łomży trzecia, co niestety, nie dawało awansu do finału. W Krakowie w grze pojedynczej wystąpi również Aleksandra Lau, która prawo startu w krajowym finale wywalczyła sobie wcześniej podczas Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych.

Nadwiślanin Płock będzie zatem reprezentowany we wszystkich turniejach młodziczek w Krakowie - w finale Drużynowych Mistrzostw Polski (Sylwia Szelkowska, Ola Lau), w turnieju indywidualnym PP (Ola Lau) oraz w turnieju deblowym, w którym Ola Lau wystąpi najprawdopodobniej w parze z Pauliną Rogińską ze Startu Lubraniec.