.

.

niedziela, 31 maja 2009

Podążają za Komosińską?

Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka powtórzyły wynik sprzed trzech lat Karoliny Komosińskiej na ogólnopolskim festiwalu mini tenisa stołowego w Częstochowie. Mateusz Lau i Bartosz Skalski startowali na tym turnieju jako pierwsi chłopcy reprezentujący Nadwiślanina Płock.

Zawodnicy MLUKS Nadwiślanin Płock w Częstochowie. Od lewej: Bartosz Skalski, Ania Wereszczaka,
Kasia Bagrowska i Mateusz Lau

Częstochowski festiwal jest największą imprezą dla najmłodszych kategorii wiekowych w Polsce skrzatów i żaczek. 21 maja odbyła się już jego XV edycja. Uczestniczyło w niej 207 adeptek i adeptów tenisa stołowego. Większość z zawodników z czołówki polskiego ping-ponga stawiało w tym turnieju swoje pierwsze kroki, w tym wychowanka Nadwiślanina Płock, obecnie powoływana do kadry Polski juniorek zawodniczka GLKS Nadarzyn Karolina Komosińska. W tym roku po raz pierwszy Nadwiślanina Płock reprezentowało aż czworo zawodników. Wszyscy w kategorii rocznik 1998 i młodsi.

Do Częstochowy co roku zjeżdża tłum najmłodszych adeptów tenisa stołowego

Kasia Bagrowska wyszła z grupy eliminacyjnej na pierwszym miejscu, nie przegrywając meczu. Pokonała Kingę Kot z SP Herby, Barbarę Koczułap z UKS Spartakus Dzwola i Patrycję Juchę z KKTS Krosno. Ania Wereszczaka zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Przegrała jedynie z rozstwioną Julią Ślązak z ULKS ASTS Łask, która w turnieju zajęła miejsce 5-8. Aby wyjść z grupy pokonała Julię Siemczyk (Spartakus Dzwola) i Maję Jerzowską z SP Herby.

Ania (po prawej) stara się nawiązać walkę z Julią Ślązak

Płocczankom nie powiodło się niestety w turnieju głównym. Obie zakończyły swój udział w zawodach już w pierwszej rundzie (1/16 turnieju). Kasia i Ania zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 17 - 32. Kasia, mimo wygrania jednego seta 11:3, uległa w setach 1:3 Dominice Kułacz z PUKS Arka Łętownia.

Od samego początku pojedynku
z Dominiką Kułacz (po lewej)
Kasi wybitnie się nie wiodło

Ania, po walce na przewagi w drugim secie, przegrała też i trzeciego seta (9:11) i musiała uznać wyższość "znajomej" z finału turnieju UKS w Rzeszowie, Pauliny Stacheckiej z UKS Dwójka Rawa Mazowiecka, która ostatecznie zajęła 2. miejsce w turnieju. Tym samym można powiedzieć, że dziewczęta powtórzyły wynik Karoliny Komosińskiej, która w XII edycji częstochowskiego festiwalu w 2006 roku została sklasyfikowana w przedziale miejsc 17-24.

Bartosz (w głębi stołu) walczył bardzo dzielnie w
swej grupie, nie sprzedając "tanio" swej skóry

Bliski wyjścia z grupy eliminacyjnej był Mateusz Lau. Po wygraniu pierwszego pojedynku zaczął jednak narzekać na ból nogi i w dwóch kolejnych grach nie był w stanie sprostać rywalom, w tym Maksymilianowi Mroczce z PKS Polping Jarosław, który w turnieju zajął miejsce 9-16. Bliski wygrania dwóch gier podczas festiwalu był Bartosz Skalski, ale też ostatecznie musiał zadowolić się jedną wygraną grą. Mateusz zajął miejsce w przedziale 49-72, Bartosz 73-91. W turnieju startowało razem 207 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym 59 żaczek i 97 żaków.