.

.

poniedziałek, 11 maja 2009

Kasia w półfinale Mini Olympic Games

Kasia Bagrowska wywalczyła awans do międzywojewódzkiego półfinału XV edycji Mini Olympic Games, rozgrywek dla dzieci kończących w danym roku 12 lat i młodszych. W rozegranym w Nasielsku finale wojewódzkim zajęła 5. miejsce. Miejsce w przedziale 13-16 zajęła Anna Wereszczaka, a Adam Fuz został sklasyfikowany w przedziale 17-24.

Magdalena Różycka (Olimpijczyk Jeżewo)

Mini Olympic Games to przetarcie przed przyszłorocznym sezonem w kategorii młodziczek, dwunastolatków i młodszych. Na podstawie wyników tych rozgrywek można z dużym przybliżeniem prognozować układ sił w kategorii młodziczek w następnym sezonie. Kasia, tak jak Ania i Adam, mają dopiero po 11 lat (Adaś kończy 11 lat za kilka dni), zatem są młodsi od nastarszych zawodników i zawodniczek startujących w tych rozgrywkach.

Kasia, która zagrała po przerwie w treningach spowodowanej chorobą, uległa dopiero w meczu o wejście do pierwszej czwórki turnieju. Pokonana została przez starszą od siebie Beatę Kogut z MKS Pogoń Siedlce, w trwającym niemalże w nieskończoność pięciosetowym pojedynku. Dziewczęta tak długo rozgrywały niektóre piłki, że sędziowie zaczęli zastanawiać się czy nie wprowadzić limitów czasowych. Mimo bardzo defensywnej postawy, zwłaszcza zawodniczki z Siedlec, interwencja sędziów nie była jednak konieczna.

Po przegranej, w drodze do piątego miejsca Kasia pokonała Alicję Dys z UKS 273 Warszawa oraz Karolinę Nowak z KS Puznówka 1996 (3:2 - również po pasjonującym pojedynku, tym razem pełnym zagrań ofensywnych).

Ani już w drugiej rundzie przyszło mierzyć siły z niekwestionowaną faworytką turnieju, a następnie jego zwyciężczynią Moniką Klimczak z GOSiR Piaseczno. Osiągnięciem Ani w tym pojedynku było zdobycie siedmiu punktów w drugim secie. Możliwości gry o miejsca premiowane awansem pozbawiła Ani wspomniana Alicja Dys. Ania wygrała, co prawda, pierwszego seta, w drugim prowadziła już 4:0, ale chyba za wcześnie uwierzyła w zwycięstwo i pojedynek przegrała 1:3. Zwyciężczyni tej gry aby dostać się do pierwszej ósemki turnieju, musiała pokonać jeszcze... Kasię Bagrowską.

Adam Fuz zakończył turniej chłopców w przedziale miejsc 17-24 na 28 startujących zawodników. Wygrał jedną grę, ale przegrał dwie.

Rok temu Aleksandra Lau wygrała finał wojewódzki tej imprezy, zajmując potem 9 miejsce w finale krajowym. W tym roku półfinał międzywojewódzki odbędzie się w ostatni weekend maja w Kocudzy w województwie lubelskim.