.

.

poniedziałek, 8 grudnia 2008

Szczęśliwe zakończenie w Puznówce

Dziewczęta MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze wygrały 6:4 w wyjazdowym meczu z KS Puznówka 1996. Mimo prowadzenia aż 4:1 po pierwszych pięciu grach, nie obyło się bez emocji w końcówce meczu.

Było to już trzecie zwycięstwo debiutujących w rozgrywkach płocczanek. Do końca pierwszej rundy został dziewczętom do rozegrania mecz we własnej hali z liderem GOSiR II Piaseczno. Nadwiślanin BS Mazowsze na piątym miejscu otwiera dolną połowę tabeli, jednak nad następną drużyną w zestawieniu ma aż cztery punkty przewagi.

W Puznówce po raz pierwszy płocczanki rozegrały mecz z zespołem, którego średnia wieku była niższa od ich własnej. Różnica wynosiła zaledwie 0,75 roku (9 miesięcy). W zespole gospodarzy nie zagrała najwyżej notowana reprezentantka KS Puznówka, uczestniczka I OTK młodziczek w Gdańsku Aleksandra Paziewska. Mimo to gospodynie meczu zagrały na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta z Puznówki preferują efektowny ofensywny tenis stołowy, co niewątpliwie przydało meczowi widowiskowości.

Dziewczęta z Puznówki są jeszcze młodsze od dziewcząt z Nadwiślanina

Niewątpliwego smaczku spotkaniu dodawał fakt, że dziewczęta obu klubów od kilku lat z różnymi rezultatami rywalizują ze sobą podczas wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych.

W Puznówce znów pokazała klasę Aleksandra Lau, zdobywając komplet punktów w swoich grach. Na dzień dobry do zera wygrała seta z liderką zespołu z Puznówki Dominiką Rosłaniec. Potem było ciekawie, bo Dominika nawiązała jednak walkę z płocczanką. W trzecim secie prowadziła już 10:7, gdy Ola zaczęła odrabiać straty, doprowadzając do remisu i gry na przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała zawodniczka z Puznówki i seta wygrała 17:15. Lekcja ta sprawiła, że Ola w ostatnim, czwartym secie kontrolowała wynik i nie dała już przeciwnicze szansy na odskoczenie.

"Swoje" zagrała w Puznówce Katarzyna Bagrowska dorzucając dwie wygrane w pojedynkach singlowych. Szczególnie ważne było zwycięstwo w ostatnim meczu. Zadecydowało o zwycięstwie Nadwiślanina w Puznówce.

Sylwia Szelkowska występ też może zaliczyć do udanych, gdyż pewnie pokonała nr. 2 Puznówki Karolinę Nowak i udanie zagrała z Olą w pojedynku deblowym. W ciekawym pojedynku z Dominiką Rosłaniec, pełnym ofensywnych zagrań z obu stron, Sylwia nawiązała walkę, wygrając seta.

Bez zdobyczy punktowej wróciła z południowego Mazowsza Anna Wereszczaka. Stoczyła jednak dość wyrównany pojedynek z Klaudią Rokicką, trzecią żaczką w województwie mazowieckim. Nie udał się jeszcze Ani rewanż za porażkę w meczu o III miejsce podczas pierwszego wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego żaczek na początku października. Być może obie zawodniczki spotkają się już w następną sobotę – 13 grudnia podczas II WTK-u żaków w Warszawie.

Kasia i Ania tym razem przegrały debla przeciw
równolatkom z Puznówki.
Nie obyło się jednak bez pięciu setów.

Płocczanki po zwycięstwach Oli, Kasi i Sylwi po pierwszych czterech grach objęły prowadzenie 3:1. Czwarty punkt meczowy dorzuciły Ola i Sylwia w grze podwójnej na pierwszym stole. Na drugim Kasia i Ania stoczyły natomiast pięciosetowy bój, bez happy endu. Zabrakło konsekwencji w ostatnim secie.

Ola i Sylwia pewnie wygrały pojedynek w grze podwójnej

Po kolejnych dwóch grach przegranych przez Sylwię i Anię w meczu zrobił się remis 4:4 i w ostatnich dwóch pojedynkach nie zabrakło emocji - gospodynie rzuciły się do walki chociaż o remis.

Zarówno Kasia, jak i Ola wygrały po dwa pierwsze sety. Potem jednak coś się zacięło. Ola zerkała na Kasię i oddała seta dzielnie walczącej Karolinie Nowak. Kasia w tym czasie przegrała dwa sety pod rząd przeciw Katarzynie Rosłaniec. Ola w czwartym secie nie pozwoliła już przeciwniczce na doprowadzenie do gry na przewagi i swój pojedynek zakończyła zwycięsko wygrywając pierwszą i ostatnią piłkę meczową.

Kasia rozgrywała zatem piatego seta swojego pojedynku przy stanie 5:4 dla Nadwiślanina. Sytuacja zmieniała się w tym secie po każdym niemal zagraniu. W końcówce Kasia zachowała jednak więcej zimnej krwi i wygrywając seta do ośmiu przeważyła szalę zwycięstwa w meczu. Pomógł czas, podpowiedzi i wsparcie duchowe koleżanek.

Był to ostatni wyjazdowy mecz Nadwiślanina BS Mazowsze w pierwszej rundzie rozgrywek. Na trzy spotkania płocczanki wygrały dwa, jedno przegrały; bilans setów 16:14.

Nastepny mecz dziewczęta z Nadwiślanina BS Mazowsze rozegrają już w środę 10 grudnia u siebie z liderem GOSiR-em II Piaseczno.

7 grudnia 2008 r.
Puznówka

KS Puznówka 1996 - Nadwiślanin BS Mazowsze 4:6

Dominika Rosłaniec - Aleksandra Lau 1:3 (0:11, 9:11, 17:15, 7:11), Rokicka Klaudia - Katarzyna Bagrowska 0:3 (6:11, 7:11, 9:11), Karolina Nowak - Sylwia Szelkowska 0:3 (5:11, 9:11, 10:12), Katarzyna Rosłaniec - Anna Wereszczaka 3:0 (11:9, 11:2, 11:4), D. Rosłaniec/Nowak - Lau/Szelkowska 0:3 (6:11, 12:14, 8:11), Rokicka/K. Rosłaniec - Bagrowska/Wereszczaka 3:2 (11:6, 8:11, 11:9, 8:11, 11:5), D. Rosłaniec - Szelkowska 3:1 (14:12, 11:4, 8:11, 11:9), Rokicka - Wereszczaka 3:1 (11:8, 9:11, 11:6, 11:4), Nowak - Lau 1:3 (7:11, 4:11, 11:9, 9:11), K. Rosłaniec - Bagrowska 2:3 (4:11, 6:11, 11:7, 11:8, 8:11).

8. ULKS Nadwiślanin Słubice - - - - - - - - - 7 - 2 - 26:44

Do końca rundy zostały do rozegrania mecze: Alfa - Broń II i Nadwiślanin BS Mazowsze - GOSiR II Piaseczno.