.

.

poniedziałek, 23 lutego 2015

Ola i Sylwia brązowymi medalistkami Mistrzostw Mazowsza Seniorek

Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska, tenisistki stołowe MLUKS Nadwiślanin Płock, prowadzone przez trenera Radosława Matlewskiego, nauczyciela z SP 6 w Płocku wywalczyły brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza seniorek w grze podwójnej. To drugi medal dla płockiego klubu w krótkiej historii startów zawodniczek w dorosłej kategorii wiekowej. Pierwszy - srebrny, również w grze podwójnej w sezonie 2011/2012 zdobyły Katarzyna Bagrowska z Anną Wereszczaka.

Seniorki Nadwiśłanina Płock (od lewej: Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska) z brązowymi medalami Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza w grze podwójnej

Drogę na na podium nadwiślanki rozpoczęły od pokonania 3:0 (11-9, 11-7, 11-7) drugiego klubowego debla Nadwiślanina startującego w mistrzostwach - Katarzyny Bagrowskiej i Anny Nowakowskiej. W półfinale turnieju stoczyły niezwykle zacięty pojedynek, niestety przegrany 0:3 (8-11, 14-16, 9-11), z późniejszymi srebrnymi medalistkami mistrzostw Wiktorią Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Agatą Zakrzewską (SCKiS Hals Warszawa). W meczu o III miejsce wygrały 3:0 (12-10, 11-7, 11-8), z rozstawioną z numerem drugim w turnieju parą Anna Wereszczaka (GLKS Nadarzyn)/Marta Marszałkiewicz (IKTS Broń Radom). Ze złota w Warszawie, gdzie rozegrano mistrzostwa, cieszyły się Hanna Prusińska i Monika Klimczak z SCKiS Hals, gospodarza imprezy.

Ola i Sylwia od bieżącego sezonu są już nominalnymi seniorkami, w zeszłym roku ukończyły wiek juniora (18 lat). Brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza Seniorek są dla nich największymi jak dotąd osiągnięciami w tej dorosłaej już kategorii wiekowej. Obie w tym roku zadebiutują w kategorii U21 - młodzieżówek i nie są bez szans na awans do mistrzostw Polski dla 19-21 latków.

Niestety w turnieju indywidualnym mistrzostw Mazowsza, który był zarazem eliminacjami do mistrzostw Polski żadnej z czterech startujących zawodniczek Nadwiślanina nie udało się wywalczyć awansu. Najbliżej była Anna Nowakowska, która jako jedyna z płockich zawodniczek przebrnęła drugą rundę turnieju, co dała jej wygrana z Hanną Prusińską (Hals) 3:1 (5-11, 11-4, 11-5, 11-4). W ćwierćfinale nadwiślanka uległa jednak 1:3 (11-8, 7-11, 7-11, 9-11) Annie Wereszczaka z GLKS Nadarzyn. Z pozostałych zawodniczek Nadwiślanina jeszcze tylko Aleksandra Lau odniosła jedno zwycięstwo w mistrzostwach, pokonując 3:0 (11-6, 13-11, 11-7) w meczu o przedział miejsc 9-12. Sylwię Składanek z SKS 40 Warszawa. Annę Nowakowską sklasyfikowano w przedziale miejsc 5-8., a Sylwię Szelkowską i Katarzynę Bagrowską w przedziale 13-16, na 18 startujących w mistrzowskim turnieju zawodniczek.

Tymczasem w III WTK kadetów (juniorów młodszych) i skrzatów rozegranym w Wyszogrodzie rywalizowali najmłodsi nadwiślanie. Najlepszym wynikiem może się pochawalić Zuzanna Rajchman, która nie jest jeszcze nominalną kadetką, a w turnieju dotarła aż do półfinału i po przegranej na tym etapie zawodów, po turnieju pocieszenia została sklasyfikowana w przedziale miejsc 5-6. Nie zawiodła najmłodsza z adeptek tenisa stołowego płockiego klubu, siedmioletnia Natalia Kosielińska, która w kategorii skrzatek zajęła miejsce 7-8. Dla pozostałych start miał raczej charakter rozpoznawczy, wszyscy nominalnie są obecnie jedną lub nawet dwie kategorie poniżej wieku juniora młodszego. Wśród kadetów miejsce w przedziale 21-24. zajął przyszłoroczny junior młodszy Igor Modzelewicz, w przedziale miejsc 41-48. na 53 startujących ulokowali się Jakub Kosieliński (pierwszoroczny młodzik) i Kajetan Kachniewski młodszy od najstarszych zawodników w tej kategorii wiekowej o cztery lata. Miejsce 25-27. zajęła w kadetkach również młodsza o cztery lata od najstarszych zawodniczek Julia Czubakowska.

Udział zawodniczek Nadwiślanina w Mistrzostwach Mazowsza Seniorów i Seniorek w Warszawie oraz zawodniczek i zawodników w III WTK skrzat i kadet w Wyszogrodzie odbyły się przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka w ramach wykonania zadania publicznego pn. ORGANIZACJA SZKOLENIA SPORTOWEGO ORAZ UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ROZGRYWEK LIGOWYCH W ZAKRESIE TENISA STOŁOWEGO.