Tegoroczny start kadetek Nadwiślanina Płock na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - finałach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej można porównywać z osiągnięciami zawodniczek klubu sprzed dwóch lat, kiedy podobnie jak w tym roku były rok młodsze od najstarszych w swoich kategoriach wiekowych. Przy takim punkcie odniesienia można stwierdzić, że był to niezwykle udany występ. Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka w turnieju gry pojedynczej zajęły miejsce 13-16. W mikstach, grze podwójnej i w turnieju drużynowym z Anną Nowakowską, znalazły się w ostatnich przedziałach lokat. Co należy jednak podkreślić, szczególnie w turnieju drużynowym, niewiele zabrakło by odegrały znacznie większą rolę. Najważniejszym efektem startu są jednak wyśmienite pozycje wyjściowe do przyszłego sezonu w kadetkach Ani i Kasi.
Reprezentacja Nadwiślanina na XVIII OOM. Od lewej Anna Nowakowska, Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka
Aby wystąpić w OOM Katarzyna i Anna musiały przejść sito eliminacji, w ostatniej fazie zajmując dwa z ośmiu miejsc przeznaczonych dla zawodniczek z całej Polski wyłonionych w strefowych półfinałach do mistrzostw. W drużynie z trzecią kadetką Nadwiślanina, Anną Nowakowską, awansowały także do turnieju teamów.
Klasyfikowane przed Olimpiadą na miejscach 38. - Bagrowska i 47. - Wereszczaka, ogólnopolskiego rankingu kadetek, nie miały najlepszego punktu wyjściowego do losowania. Wiadomo było, że na początku turnieju gier pojedynczych będą musiały stawić czoła zawodniczkom z pierwszej czwórki rankingu kadetek w Polsce. Katarzyna Bagrowska trafiła na numer 3. - Klaudię Nawrocką z UZTS Barcin, a Anna Wereszczaka musiała zmierzyć się z Pauliną Knyszewską z KS AZS UE Wrocław - nr 4. przed mistrzostwami . Mimo dzielnej postawy płocczanek, walki o każdy punkt, do niespodzianek, które mogłyby być niemal sensacjami, nie doszło. Ich rywalki natomiast okazały się później multimedalistkami mistrzostw. Knyszewska zdobyła dwa złote medale (w drużynie i mikście) oraz dwa brązowe (debel i singiel), zaś Nawrocka dwa brązowe (debel i mikst).
Jednak w turnieju pocieszenia o miejsca 9-12 płocczanki pokazały swój potencjał. Katarzyna pokonała starsze od siebie Beatę Kogut z Pogoni Siedlce (nr 15) i Dominikę Wołowiec (nr 14, ASZ PWSZ Nysa). W grze o miejsce 9-12. po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku płocczanka uległa jednak Dagmarze Baranowskiej z Lewarta Lubartów (nr 21 w turnieju), z którą dwa lata temu wygrała w finale mistrzostw Polski LZS w kategorii młodziczek.
Tymczasem Anna Wereszczaka pokonała kolejno Dianę Wrzosek (MUKS Dwójka Rawa Maz. - nr 17. turnieju) i dobrą znajomą z rywalizacji w województwie - Monikę Klimczak z UKS Return Piaseczno (nr 18.). Mecz z Klimczak miał swoją dramaturgię. Płocczanka przegrywała już 0:1 w setach i 3:8 w drugim secie, gdy poprosiła o zmianę piłeczki. Po tej wymianie, diametralnie zmieniło się także oblicze pojedynku. Ania wygrała tego seta do 9 i kolejne dwa by cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. W meczu o przedział 9-12. płocczanka nie dała już jednak rady turniejowej dziewiątce - Karolinie Lalak z KTS Sygnał Lublin, beniaminka I ligi w nowym sezonie. W grze tej płocczanka rozegrała jednego z najdłuższych setów krakowskiego turnieju, pokonując w nim rywalkę 17:15.
Dzięki tym wynikom płocczanki znacznie poprawiły swoje miejsca w rankingu kadetek na koniec sezonu. Katarzyna Bagrowska po mistrzostwach Polski jest 26. kadetką w Polsce, a Anna Wereszczaka 30. Rok temu 18. w Polsce na koniec sezonu była Aleksandra Lau z Nadwiślanina, dziś już juniorka. Dwa lata temu, w kategorii młodzik, kiedy dziewczęta były rok młodsze od najstarszych w swojej kategorii w mistrzostwach Polski (Pucharze Polski Młodzików) zagrała tylko Kasia i po dwóch przegranych zakończyła turniej w przedziale miejsc 25-32. Na OOM dwa lata temu płocczanek nie było.
Co jednak najważniejsze, płocczanki w rozegranym w Krakowie turnieju mistrzowskim singla znalazły się w gronie pięciu najlepszych zawodniczek z rocznika 1998, co daje bardzo dobry prognostyk przed następnym sezonem. Po odjęciu zaś z rankingu ogólnopolskiego zawodniczek, które przechodzą w przyszłym sezonie do kategorii juniorek, płocczanki będą w pierwszej dziesiątce rankingu (Kasia nr 8, Ania nr 10), co da im wyśmienitą pozycję startową w sezonie 2012/2013, m.in. prawo gry w pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym kadetek bez konieczności udziału w eliminacjach wojewódzkich i strefowych.
W deblu nr 29 i 30 (dziewczęta Nadwiślanina) zmierzyły się z turniejowymi "czwórką" i "piątką"...
W turnieju gier podwójnych płocczanki z samego założenia były na straconej pozycji, tutaj, jak i w mikście nie rozgrywano turnieju pocieszenia. Przegrywający odpadał. W pierwszej rundzie musiały zmierzyć się z rozstawioną z numerem 2 parą Paulina Knyszewska/Zuzanna Woźniak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński), jak się okazało, późniejszymi brązowymi medalistkami konkurencji. Płocczanki zdołały jednak napędzić swoim faworyzowanym rywalkom nieco strachu. W pierwszym secie prowadziły już 6:2, by oddać partię do ośmiu. W trzeciej odsłonie zagrały bardzo uważnie na początku seta obejmując sensacyjnie prowadzenie 6:0! Potem przyszła jednak dekoncentracja i nawet prowadząc jeszcze 9:5 nadwiślanki nie potrafiły urwać rywalkom choć jednego seta.
Kasia Bagrowska z Kamilem Trubiłowiczem byli bardzo blisko wygrania seta w pierwszej rundzie turnieju gry mieszanej
Podobnie w turnieju gry mieszanej. Płocczanki z partnerami z innych klubów nie wygrały seta. Więcej szans miała Katarzyna Bagrowska, której partnerował Kamil Trubiłowicz z ZKS Drzonków, numer 14. wśród kadetów, późniejszy srebrny medalista w grze podwójnej chłopców. Dla Ani Wereszczaka, która zagrała z Szymonem Wieromiejczykiem z Gorzovii (nr 32 wśród kadetów) gra mieszana stała się niepowtarzalną okazją do spróbowania sil z dwoma "jedynkami" krakowskiego turnieju, należącymi również do ścisłej europejskiej czołówki kadetów (pierwsza dziesiątka) - Natalią Bajor z KU AZS UE Wrocław i Patrykiem Zatówką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Choć to zapewne o niczym nie świadczy, turniejowe jedynki straciły w pierwszym meczu najwięcej punktów aż do finału turnieju mikstów, który... przegrały.
Pojedynek "Goliata" z "Dawidem". Dwie turniejowe jedynki - Bajor i Zatówka przeciw turniejowym 30. i 32. Wynik mógł być tylko jeden
Turniej drużynowy tymczasem rozpoczął się wyśmienicie dla dziewcząt Nadwiślanina. W pierwszym meczu z Silesią Miechowice Bytom, po sensacyjnym zwycięstwie Ani Wereszczaka 3:1 nad turniejową "szóstką" Dominiką Banaś i po planowej wygranej Kasi Bagrowskiej, nadwiślanki przed grą deblową objęły prowadzenie w meczu 2:0! Potem jednak zamiast kontynuować zwycięską passę pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydła. Najpierw w niesamowicie dramatycznej grze podwójnej przegrały 2:3 mimo prowadzenia 9-7 w piątym secie. Potem Banaś wygrała z Bagrowską 3:2 i Agata Ciesielska pokonała Anię Wereszczaka 3:0, w ostatnim secie na przewagi. W całym meczu płocczanki miały aż siedem piłek meczowych, którymi mogły rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść, zamiast tego odebrały srogą nauczkę i lekcję "gry do końca".
W drugim meczu z numerem jeden w grupie - Warmią Lidzbark Warmiński, płocczanki w grze deblowej zapomniały, że mają do czynienia z parą z doświadczeniem pierwszoligowym - Zuzanną Woźniak i Adą Górską. Gdy zabrały się do solidnej roboty było już za późno i po przegranej 0:3 w grze podwójnej i dwóch porażkach z późniejszą srebrną medalistką singla - Woźniak, Ani 1:3 i Kasi 0:3, płocczanki ostatecznie pożegnały się z nadziejami na wyjście z grupy eliminacyjnej.
Ania Nowakowska wracała z Krakowa niepocieszona. Mimo braku zwycięstwa choćby w jednym secie, tak naprawdę była bardzo blisko odegrania ważnej roli w turnieju drużynowym. Dwa ostatnie sety przegrała do dziewięciu
W trzeciej potyczce - z IKTS Noteć Inowrocław, nadwiślanki wreszcie zwyciężyły w grze podwójnej i znów blisko było wygrania całego meczu. Kasia Bagrowska nie dała jednak rady w drugiej serii gier Natalii Ciemnej, a Ania Nowakowska, która wreszcie w tym meczu doczekała się swojego debiutu na mistrzostwach, musiała uznać wyższość obu zawodniczek z Inowrocławia, w tym grającej obronną okładziną Joanny Dudy.
Po trzech porażkach - dwóch minimalnym stosunkiem gier 2:3 i jednej 1:3 z późniejszymi brązowymi medalistkami imprezy z Lidzbarka, płocczanki pożegnały się z turniejem. Sklasyfikowano je na miejscu 13-16. - dwa przedziały miejsc niżej niż w roku ubiegłym zakończyły turniej obecne juniorki Nadwiślanina Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska.
Nadwiślanin zajął w końcowej klasyfikacji mistrzostw wysokie 17. miejsce w stawce 46 startujących w OOM w tenisie stołowym klubów.
XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012tenis stołowyKraków, 29 czerwca - 3 lipca 2012 r.Turniej drużynowy. Kadetki - Grupa BSilesia Miechowice Bytom - MLUKS Nadwiślanin Płock 3:2Dominika Banaś - Anna Wereszczaka 1:3 (9-11, 11-5, 3-11, 7-11); Agata Ciesielska - Katarzyna Bagrowska 1:3 (11-5, 5-11, 6-11, 9-11); Banaś/Ciesielska - Wereszczaka/Bagrowska 3:2 (11-9, 8-11, 11-5, 8-11, 15-13); Banaś - Bagrowska 3:2 (11-5, 11-8, 11-13, 9-11, 11-5); Ciesielska - Wereszczaka 3:0 (11-9, 11-5, 12-10).MLUKS Nadwiślanin Płock - LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1:3Katarzyna Bagrowska - Ada Górska 3:0 (13-11, 11-9, 11-4); Anna Wereszczaka - Zuzanna Woźniak 1:3 (4-11, 7-11, 11-8, 6-11); Bagrowska/Wereszczaka - Górska/Woźniak 3:0 (3-11, 9-11, 9-11); Bagrowska - Woźniak 0:3 (6-11, 9-11, 5-11).MLUKS Nadwiślanin Płock - IKTS Noteć Inowrocław 2:3Katarzyna Bagrowska - Joanna Duda 3:2 (11-2, 11-4, 10-12, 11-13, 11-9); Anna Nowakowska - Natalia Ciemna 0:3 (5-11, 7-11, 7-11); Anna Wereszczaka/Bagrowska - Duda/Ciemna 3:2 (6-11, 11-8, 11-8, 8-11, 11-5); Bagrowska - Ciemna 2:3 (11-9, 7-11, 12-10, 8-11, 11-13); Nowakowska - Duda 0:3 (7-11, 9-11, 9-11).Pozostałe wyniki w grupie: Warmia - Noteć 3:1; Silesia - Noteć 3:2; Warmia - Silesia 3:0. Kolejność końcowa grupy B: 1. Warmia (awans); 2. Silesia, 3. Noteć, 4. Nadwiślanin. Kolejność końcowa mistrzostw: 1. KU AZS UE Wrocław, 2. KTS Sygnał Lublin, 3. Warmia, 4. UZTS Barcin, ..., 13-16. Nadwiślanin.Turniej gry pojedynczej - 1/16: Paulina Knyszewska (KU AZS UE Wrocław) - Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) 4:0 (11-8, 11-5, 11-5, 11-2); Klaudia Nawrocka (UZTS Barcin) - Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) 4:0 (11-9, 11-5, 11-8, 11-4). Turniej pocieszenia o miejsca 9-12 - I runda: Diana Wrzosek (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) - Wereszczaka 1:3 (11-7, 8-11, 7-11, 8-11); Beata Kogut (MKS Pogoń Siedlce) - Bagrowska 0:3 (8-11, 4-11, 2-11). II runda: Wereszczaka - Monika Klimczak (UKS Return Piaseczno) 3:1 (8-11, 11-9, 11-9, 11-8); Dominika Wołowiec (AZS PWSZ Nysa) - Bagrowska 1:3 (11-9, 6-11, 10-12, 6-11). III runda: Karolina Lalak (KTS Sygnał Lublin) - Wereszczaka 3:1 (11-8, 15-17, 11-6, 11-5); Dagmara Baranowska (MKS Lewart Lubartów) - Bagrowska 3:2 (12-10, 10-12, 11-7, 11-13, 11-8). Kolejność końcowa: 1. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław); 2. Zuzanna Woźniak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński); 3-4. Knyszewska, Ewelina Matwiszyn (MKSTS Polkowice); 13-16. Bagrowska, Wereszczaka, ...Turniej gry mieszanej - 1/32: Patryk Zatówka (KS Bogoria Grodzisk Maz.)/Bajor - Szymon Wieromiejczyk (GKS Gorzovia Gorzów)/Wereszczaka 3:0 (11-9, 11-8, 11-5); Sławomir Dosz (LKS Pogoń Lębork)/Klaudia Świerczyńska (LUKS Straszyn) - Kamil Trubiłowicz (ZKS Drzonków)/Bagrowska 3:0 (11-4, 12-10, 11-9). Kolejność końcowa: 1. Szymon Burek (MLKS Śnieżnik Stronie Śl.)/Knyszewska; 2. Zatówka/Bajor; 3-4. Tomasz Kotowski (LUKS ABC Żak Pisanica)/Nawrocka, Oskar Sroczyński (ZKS Drzonków)/Daria Kędzior (MRKS Gdańsk);...; 17-32. Wieromiejczyk/Wereszczaka; Trubiłowicz/Bagrowska.Gra podwójna kadetek - 1/16: Knyszewska/Woźniak - Bagrowska/Wereszczaka 3:0 (11-8, 11-6, 11-9). Kolejność końcowa: 1. Bajor/Marta Chrabąszcz (KU AZS UE Wrocław); 2. Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów)/Lalak; 3-4. Nawrocka/Kinga Falarz (WKS Prosna Wieruszów); Knyszewska/Woźniak;...; 9-16. Bagrowska/Wereszczaka.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz