.

.

poniedziałek, 23 maja 2011

Złota Kasia w srebrnej drużynie mistrzostw Polski!

Nie licząc mistrzostwa Polski LZS (2010), w historii płockiego tenisa stołowego nie było jeszcze indywidualnego złotego medalu oficjalnych mistrzostw Polski, a właśnie taki zdobyła Katarzyna Bagrowska wygrywając w Krakowie turniej indywidualny Pucharu Polski Młodzików. Wraz z Anią Wereszczaka, reprezentując MLUKS Nadwiślanin Płock dziewczęta dołożyły srebrny medal w turnieju drużynowym mistrzostw Polski. Kasia jednak okazała się potrójną medalistką mistrzostw, jedyną z uczestników i uczestniczek turnieju finałowego w Krakowie. W parze z zawodniczką z UKS ASTS Łask zdobyła jeszcze brązowy medal w turnieju gry podwójnej dziewcząt. Poza pucharem medalami i nagrodami rzeczowymi Kasia otrzymała powołanie do kadry Polski kadetek na międzynarodowe mistrzostwa Polski w Cetniewie.

Kasia Bagrowska z Pucharem Polski, obok legenda światowego tenisa stołowego Leszek Kucharski
Przez trzy dni podopieczne trenera Grzegorza Lipczyńskiego z powodzeniem walczyły w gronie najlepszych młodziczek (rocznik 1998 i młodsze) w Polsce. Pasmo zwycięstw zaczęło się od turnieju drużynowego. Płocczanki pewnie pokonały po 3:0 dwa pierwsze zespoły, z jakimi przyszło im się zmierzyć w fazie grupowej turnieju mistrzostw Polski. Warto podkreślić postawę Ani Wereszczaka, która w obu meczach trafiła na wyżej notowane od siebie zawodniczki, "numery jeden" w swoich zespołach i obie odprawiła bez straty seta. Tymczasem Kasi przytrafiła się chwila dekoncentracji w meczu z drugim zespołem LUKS Chełmno i niespodziewanie oddała aż dwa sety Kindze Płachcie.

W trakcie zawodów znalazł się także czas na wypad na krakowską Starówkę. Dziewczęta przy Bramie Floriańskiej 


O wejściu do strefy medalowej zadecydowała jednak wygrana w dramatycznym trzecim meczu w grupie z LUKS I Chełmno. Najważniejsza okazała się gra podwójna, w której płocczanki przegrywały już 0:2 w setach z parą Agata Szczuka/Katarzyna Hennig. W trzecim secie Kasia z Anią przełamały jednak rywalki i dwa kolejne wygrały, ale minimalną różnicą punktową. Ostatni set zakończył się wynikiem 12:10 dla płocczanek i dzięki wygranej przez Kasię dwóch singli po 3:0 Nadwiślanin wyszedł na pierwszym miejscu z grupy by walczyć już tylko o kolor medalu. Jeszcze tego samego dnia w półfinale dziewczęta Nadwiślanina pokonały 3:0 zespół KS AZS AWF Gdańsk i znów Ania pewnie pokonała 3:0, znacznie wyżej notowaną od siebie Aleksandrę Rusiecką (nr 20 w turnieju). 

Młodsze dziewczęta z pierwszego zespołu z Chełmna (w głębi stołu) postawiły bardzo trudne warunki w grze podwójnej
Finał miał miejsce na koniec następnego dnia rozgrywanego w obiektach Bronowianki w Krakowie turnieju. Dziewczęta Nadwiślanina w finałowym meczu uległy Dwójce Rawa Mazowiecka (Paulina Stachecka, Diana Wrzosek) 2:3. Mecz był niemal powtórką finału drużynowych mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych sprzed dwóch lat w Rzeszowie, kiedy również triumfowały dziewczęta z Rawy. W Krakowie w grze podwójnej Kasi i Ani udało się urwać rywalkom seta, ale ostatecznie płocczanki musiały uznać wyższość lepiej zgranego debla z Rawy Mazowieckiej. 

Prezentacja zespołów przed meczem finałowym Drużynowych Mistrzostw Polski

Dziewczęta z Rawy zaprezentowały w grze deblowej finału lepsze zgranie i większą pewność siebie
Po pewnym wygraniu przez Kasię Bagrowską dwóch pojedynków singlowych (do zera w setach) istniała jeszcze szansa na zwycięstwo, gdyby Ania sprawiła super niespodziankę, wygrywając z jedną z dwóch znacznie wyżej notowanych od siebie rywalek. Niestety te zagrały bardzo uważnie, nie dając płocczance szans, a jak się później okazało, ostatnia z rywalek Ani, następnego dnia została wicemistrzynią Polski, w turnieju indywidualnym przegrywając dopiero z Kasią w finale.

Dziewczęta i trener ze srebrnymi medalami i pucharem za drużynowe wicemistrzostwo Polski

W turnieju gier podwójnych płocczanki wystąpiły osobno z młodszymi o rok partnerkami. Kasia Bagrowska z Julią Ślązak (KS ASTS Łask - turniejowa siódemka) przegrały 0:3 w półfinale z późniejszymi złotymi medalistkami turnieju deblowego, kadrowiczkami juniorek Katarzyną Galus (LUKS Skrzyszów) i Karoliną Lalak (KS Sygnał Lublin). Ania Wereszczaka zagrała w parze z Karoliną Januś z MOSiR MOSM Tychy (rozstawioną w turnieju z nr 13 w turnieju) i dziewczęta dokonały niemalże cudu wchodząc do ćwierćfinału. Tam jednak przegrały 1:3 z dużo wyżej notowaną parą, turniejowymi czwórką i piątką - Elżbietą Lech (MKS Tarnovia Tarnów) i Karoliną Tokarczyk (Lits Anders-Jedność Żywiec), późniejszymi srebrnymi medalistkami w deblu i zajęły ostatecznie miejsce 5-8, tuż za strefą medalową, co dla grającego ze sobą pierwszy raz debla było znacznym osiągnięciem.

Ania w parze z Karoliną Januś

Kasia w parze z Julią Ślązak
Turniej indywidualny zaczął się od ogromnej niespodzianki. Młodsza o rok od najstarszych zawodniczek turnieju, występująca z ostatnim numerem startowym (32) Sara Pytel z LKS Olimpia Bucze wyeliminowała w pierwszej rundzie rozstawioną z numerem pierwszym, przed turniejem finałowym liderkę ogólnopolskiej klasyfikacji młodziczek - Katarzynę Galus z LUKS Skrzyszów. Za chwilę na tym samym stole zagrała Ania Wereszczaka, której również ze względu na daleki numer startowy (30) przyszło się w pierwszej rundzie potykać z jedną z czterech najwyżej rozstawionych w turnieju zawodniczek. Trafiła na najmniej wygodną dla siebie rywalkę - obrończynię - Elżbietę Lech z Tarnovii Tarnów i niestety uległa turniejowej "czwórce" w trzech krótkich setach. W dalszej części turnieju Lech przegrała dopiero z Kasią Bagrowską w półfinale, zdobywając brązowy medal mistrzostw.


Ania w pojedynku z turniejową "4" - Elżbietą Lech z Tarnowa

Tymczasem rozstawiona z numerem 2. Kasia Bagrowska nie pozwoliła rywalkom na sprawienie drugiej niespodzianki. W pierwszym dniu rywalizacji indywidualnej pewnie wygrała po 3:0 swoje pojedynki, spacerkiem awansując do pierwszej ósemki turnieju, która zagrała ostatniego dnia zawodów - w niedzielę.

Ani pozostała walka w turnieju pocieszenia. I znów płocczanka pewnie, po 3:0 w setach, pokonała dwie wyżej notowane zawodniczki, turniejową "14" i "16", zatrzymując się dopiero na... "27", młodszej od siebie Angelice Janik z OKSiR Podwawelski Kraków, na której zakończyła swój udział w Pucharze Polski Młodziczek. Ania została sklasyfikowana w przedziale miejsc 13-16 wyrównując w ten sposób najlepszy z wyników uzyskanych dotąd przez zawodniczki Nadwiślanina w PPM, którym było miejsce w tym samym przedziale Karoliny Komosińskiej w 2007 roku.

Ania w grze z turniejową "!4" Aleksandrą Ciołko z Dobrzeniewa Dużego. Trzeciego seta płocczanka wygrała na przewagi. Rywalka była najwyżej sklasyfikawaną ze wszystkich, które Ania pokonała podczas turnieju mistrzowskiego

Po spacerku pierwszego dnia turnieju indywidualnego, nazajutrz dla Kasi Bagrowskiej zaczęły się schody. Już gra ćwierćfinałowa przyprawiła trenera Grzegorza Lipczyńskiego o drżenie serca. W pojedynku z Pauliną Stachecką z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka płocczanka przegrywała już 0:2 w setach i nie widać było by miała receptę na grającą jak z nut rywalkę. A dzień wcześniej Kasia pewnie pokonała Paulinę w finale turnieju drużynowego 3:0 w setach. W trzeciej jednak partii Kasia przełamała rywalkę i w Krakowie po raz kolejny sprawdziła się stara tenisowa zasada, że kto nie wygrywa 3:0, prowadząc 2:0 w setach, przegrywa pojedynek 2:3. I tak się stało w ćwierćfinale. 

Jak trudną dla Ani Wereszczaka przeszkodą w pierwszej rundzie turnieju głównego była Elżbieta Lech okazało się w półfinale, kiedy to zawodniczka z Tarnowa nie tylko urwała Kasi seta (13:11), ale w trzech pozostałych również bliska była pokonania płocczanki, którą uratowała zimna krew i konsekwentna realizacja taktyki narzuconej przez trenera.

Prezentacja zawodniczek przed grą finałową turnieju indywidualnego
Finał, do którego obok Kasi, awansowała po pokonaniu czarnego konia turnieju Sary Pytel, Diana Wrzosek wydawał się z początku formalnością. Przecież dzień wcześniej Kasia bezapelacyjnie pokonała rywalkę z Rawy 3:0 w setach. Rawianka, która już raz wygrała z Kasią w tym sezonie (w ćwierćfinale I OTK), postawiła jednak bardzo trudne warunki i nie obyło się bez pięciu setów i emocji. Kasia wygrała jednak trwający blisko godzinę finał 3:2 (6-11, 11-6, 11-8, 7-11, 11-7) i mogła cieszyć się ze złotego medalu mistrzostw Polski.. 

Indywidualne dziewczęce podium Pucharu Polski Młodzików

Jako zwyciężczyni Pucharu Polski Młodzików oraz numer 1 ogólnopolskiego rankingu w tej kategorii wiekowej, Kasia Bagrowska wywalczyła sobie prawo powołania do kadry Polski w starszej kategorii wiekowej kadetek, prowadzonej przez trenera z Chin Xu Kaia i reprezentowania Polski podczas turnieju ITTF PRO Tour Polish Junior and Cadet Open - międzynarodowych otwartych mistrzostwach Polski w kategorii junior i kadet w Cetniewie. Anna Wereszczaka sklasyfikowana po turnieju finałowym mistrzostw Polski na 31. miejscu w Polsce poprawiła swoją pozycję rankingową o 18 lokat wśród 610 sklasyfikowanych w tej kategorii wiekowej zawodniczek.

Nadwiślanin Płock w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów zajął na koniec sezonu 2010/2011 najwyższą lokatę w swojej historii - czwartą wśród 218 klubów.

Brawo dziewczęta! Brawo trener!

Kraków, 20-22 maja 2011
Puchar Polski Młodzików
Turniej drużynowy dziewcząt. Faza grupowa, grupa C:
MLUKS Nadwiślanin Płock - MKS Rokita Brzeg Dolny 3:0
Katarzyna Bagrowska - Urszula Kwiatkowska 3:0 (11-5, 11-5, 11-2); Anna Wereszczaka - Agata Uchnast 3:0 (11-3, 11-6, 11-9); Bagrowska/Wereszczaka - Kwiatkowska/Uchnast 3:0 (11-1, 11-4, 11-5).
Nadwiślanin - LUKS II Chełmno 3:0
Wereszczaka - Natalia Szatkowska 3:0 (11-4, 11-4, 11-3); Bagrowska - Kinga Płachta 3:2 (11-4, 5-11, 6-11, 11-2, 11-6); Wereszczaka/Bagrowska - Szatkowska/Płachta 3:0 (11-1, 11-4, 11-4).
Nadwiślanin - LUKS I Chełmno 3:2
Katarzyna Hennig - Bagrowska 0:3 (11-13, 3-11, 8-11); Aneta Dziadkowiec - Wereszczaka 3:0 (11-5, 11-3, 14-12); Hennig/Agata Szczuka - Bagrowska/Wereszczaka 2:3 (11-8, 11-9, 7-11, 9-11, 10-12), Hennig - Wereszczaka 3:0 (11-5, 11-4, 11-9); Dziadkowiec - Bagrowska 0:3 (8-11, 7-11, 4-11). 
Półfinał
Nadwiślanin - KS AZS-AWFiS Gdańsk 3:0
Bagrowska - Weronika Richert 3:0 (11-2, 11-4, 11-4); Wereszczaka - Aleksandra Rusiecka 3:0 (11-7, 11-7, 11-9); Bagrowska/Wereszczaka - Rusiecka/Richert 3:0 (11-9, 11-5, 11-8).
Finał
MLUKS Dwójka I Rawa Mazowiecka - Nadwiślanin 3:2
Paulina Stachecka - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-6, 12-10); Diana Wrzosek - Bagrowska 0:3 (6-11, 9-11, 6-11); Wrzosek/Stachecka - Wereszczaka/Bagrowska 3:1 (8-11, 11-6, 11-9, 11-7); Stachecka - Bagrowska 0:3 (11-13, 10-12, 10-12); Wrzosek - Wereszczaka 3:0 (11-7, 11-8, 11-4).
Kolejność końcowa: 1. Dwójka I Rawa Mazowiecka, 2. Nadwiślanin Płock, 3. GLKS Nadarzyn, 4. AZS AWFiS Gdańsk.
Turniej gry podwójnej. Dziewczęta - 1/8: Bagrowska/Julia Ślązak (ULKS ASTS Łask) - Dziadkowiec/Szatkowska 3:0 (11-4, 11-6, 11-9); Aleksandra Ciołko (UKS TS Płomień Dobrzyniewo Duże)/Patrycja Danaj (UKS Rokicie Szczytniki) - Wereszczaka/Karolina Januś 2:3 (7-11, 11-3, 11-8, 8-11, 7-11). Ćwierćfinały: Bagrowska/Ślązak - Uchnast/Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) 3:2 (11-8, 10-12, 9-12, 11-9, 11-9); Elżbieta Lech (MKS Tarnovia Tarnów)/Karolina Tokarczyk (Lits Anders-Jedność Żywiec) - Januś/Wereszczaka 3:1 (11-9, 6-11, 11-5, 11-4). Półfinał: Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów)/Karolina Lalak (KS Sygnał Lublin) - Bagrowska/Ślązak 3:0 (11-4, 11-7, 11-5).
Kolejność końcowa: 1. Lalak/Galus, 2. Tokarczyk/Lech, 3. Wrzosek/Stachecka, Bagrowska/Ślązak, 5-8. Wereszczaka/Januś,....
Turniej indywidualny - 1/16: Lech - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-3, 11-7); Bagrowska - Magda Kozubek (LZS Victoria Chróścice) 3:0 (11-9, 11-6, 11-9). 1/8: Bagrowska - Uchnast 3:0 (11-4, 11-9, 11-5). Ćwierćfinały: Bagrowska - Stachecka 3:2 (9-11, 7-11, 11-7, 11-8, 11-3). Półfinały: Bagrowska - Lech 3:1 (11-8, 12-10, 11-13, 11-8). Finał: Bagrowska - Wrzosek 3:2 (6-11, 11-6, 11-8, 7-11, 11-7).
Turniej pocieszenia o miejsca 9-12 - I runda: Magdalena Słodowska (UKS Jedynka GCTS Gorzów Wlkp.) - Wereszczaka 0:3 (8-11, 6-11, 8-11). II runda: Ciołko - Wereszczaka 0:3 (6-11, 5-11, 11-13). III runda: Angelika Janik (OSKiR Podwawelski Kraków) - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-5, 11-7).
Kolejność końcowa: 1. Bagrowska, 2. Wrzosek, 3. Lech, Pytel, .... 13-16. Wereszczaka, ....

Brak komentarzy: