.

.

poniedziałek, 31 maja 2010

SP 20 siódma w Polsce!

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku zajęły siódme miejsce podczas ogólnopolskiego drużynowego turnieju tenisa stołowego szkół podstawowych - mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Finał odbył się w Rawie Mazowieckiej w miniony weekend.

W drużynie, która na codzień w sali MZOS przy szkole trenuje Grzegorz Lipczyński wystąpiły (w kolejności alfabetycznej): Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka (wychowanki trenera Lipczyńskiego, klasa V) i Wiktoria Ziemkiewicz (pierwszy trener: Janusz Rozner, kl. III). Wszystkie są uczennicami SP 20 w Płocku - Borowiczkach. W meczu o VII miejsce płocczanki w składzie: Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka pewnie pokonały zespół SP Maków (Agata Caban, Anita Szymańska) 3:0, nie tracąc seta ani w grach pojedynczych, ani w grze podwójnej.

Dziewczęta przywiozły z Rawy puchar za siódme miejsce w mistrzostwach Polski

Pierwszego dnia zawodów reprezentacja SP 20 walczyła ze zmiennym szczęściem i w zmiennych składach uzyskując w swej grupie wyniki: 3:2 z SP 2 Oborniki Wielkopolskie, 2:3 z SP Dalachów (woj. opolskie), 3:0 z SP Grabów Szlachecki (woj. lubelskie), 1:3 z SP Budry (woj. warmińsko-mazurskie) i 3:2 z SP Maków (woj. łódzkie). SP 20 zajęła trzecie miejsce w grupie, które dało prawo gry następnego dnia o miejsca 5 - 8.

W pierwszym meczu ostatniego dnia zawodów, płocczanki uległy 0:3 SP Wólka Łętowska (woj. podkarpackie, by w meczu o 7. miejsce po raz drugi pokonać w tym turnieju SP Maków.

Kolejność końcowa turnieju: 1. SP 5 Gdańsk (woj. pomorskie), 2. SP Budry(warmińsko-mazurskie), 3. SP nr 2 Rawa Mazowiecka, 4. SP Dalachów, 5. SP Wólka Łętowska (podkarpackie), 6. SP Żółtanica (zachodniopomorskie), 7. SP 20 Płock, 8. SP Maków (łódzkie), 9. SP 2 Oborniki Wielkopolskie, 10. Zespół Szkół Integracyjnych Inowrocław (kujawsko - pomorskie), 11. SP 2 Brzesko (małopolskie), 12. SP Grabów Szlachecki (lubelskie).