.

.

poniedziałek, 10 listopada 2008

O włos

W Radomiu najmłodszym ligowym tenisistkom do remisu zabrakło dwóch, a do zwycięstwa czterech piłek. Zawodniczki Nadwiślanina BS Mazowsze przegrały najmniejszym możliwym stosunkiem gier.

W Radomiu na przeciw kadetek i juniorek (po lewej) stanęły młodziczki i żaczki (po prawej)

Rewelacyjnie zagrała Ola Lau, pewnie pokonując starsze od siebie przeciwniczki i zdobywając komplet punktow w swoich grach. Czwarty punkt, pokonując juniorkę (dwie kategorie wiekowe wyżej) zdobyła Sylwia Szelkowska. Nie udało jej się jednak wykorzystać szansy i wygrać drugiego singla.

Szansę na wygranie gry na wagę remisu miała jeszcze Katarzyna Bagrowska, ale w końcówce ciężkiego pięciosetowgo pojedynku zabrakło jej rutyny i dwa punkty pozostały w Radomiu.

Płocczanki przegrały, ale występ w Radomiu na pewno przyniesie korzyści w przyszłości. Dziewczęta zyskują coraz więcej tzw. ogrania ligowego: dwie z rywalek miały już za sobą wystepy w II lidze.

Po równym początku (wygrane na pierwszym stole i przegrane na drugim) oraz grach podwójnych stan meczu brzmiał 3:3. Czwartego punktu, niestety, nie udało się zdobyć Sylwi Szelkowskiej. Po niespodziewanym wygraniu dwóch pierwszych setów przeciw Katarzynie Osińskiej (występy w II lidze), Sylwia nie była w stanie zatrzymać grającej w końcówce jak z nut przeciwniczki. Szansę na zwycięstwo płocczanka miała jeszcze w końcówce piątego seta. Dwa niefrasobliwe zagrania pozbawiły ją jednak zwycięstwa, zespół punktu i szansy na zwycięstwo.

Gdy Ola Lau pewnie pokonywała swą drugą przeciwniczkę, juniorkę Klaudynę Struniewicz, na drugim stole ważyły się losy już tylko remisu. Katarzyna Bagrowska stoczyła równy bój ze starszą od siebie o trzy lata Moniką Nogaj. Dramatyczny przebieg miał piąty set, a szczególnie końcówka.

Przy stanie 9:8 dla Bagrowskiej nastąpiła ostra wymiana piłek i już wydawało się, że żaczka z Płocka zniosła ze stołu swą rywalkę. Monika Nogaj szczęśliwie jednak obroniła atak Bagrowskiej i piłeczka spadając z dużej wysokości odbiła się od stołu za siatką. Kasia wykonując kończący atak z tej piłki, co wydawało się formalnością, nie trafiła w stół i zrobiło się 9:9.

Płocczanka bardzo przejęła się zepsuciem zagrania i nie nawiązała już dalszej walki. Przegrała dwie kolejne piłki, piąty set, grę, a Nadwiślanin mecz. Dziewczętom należą się jednak ogromne słowa uznania. Na drugim stole żaczki Kasia i Ania walczyły z kadetką i... juniorką z drugoligowymi występami, kapitanem gospodarzy Karoliną Nowak. Mimo różnicy wieku, w grze deblowej były w stanie odebrać swym rywalkom nawet seta. Płocczanki wygrały pierwszego seta, w drugim uległy po grze na przewagi, a w ostatnim, czwartym secie przegrały tylko dwoma punktami.

Ze względu na udział w finale Mistrzostw Polski UKS następny mecz Nadwiślanin BS Mazowsze rozegra dopiero 30 listopada u siebie z UKS MAG Ostrołęka. Mecze z GOSiR-em Piaseczno i KS Puznówka odbędą się prawdopodobnie pomiędzy rundą jesienną a rundą rewanżową.

Radom
9 listopada 2008 r.
KTS Broń II Radom –
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 6:4

Katarzyna Osińska – Aleksandra Lau 1:3 (6:11, 13:11,11:13, 10:12); Karolina Nowak – Katarzyna Bagrowska 3:0 (16:14, 11:8, 14:12); Klaudyna Struniewicz – Sylwia Szelkowska 0:3 (4:11, 4:11, 15:17); Monika Nogaj – Anna Wereszczaka 3:0 (11:8, 11:6, 11:8); Osińska/Stryniewicz – Lau/Szelkowska 2:3 (11:8, 9:11, 5:11, 11:7, 9:11); Nowak/Nogaj – Bagrowska/Wereszczaka 3:1 (14:12, 11:13, 11:5, 11:9); Osińska – Szelkowska 3:2 (9:11, 10:12, 11:5, 11:5, 11:9); Nowak – Wereszczaka 3:0 (11:6, 11:6, 11:3); Struniewicz – Lau 0:3 (11:13, 9:11, 5:11); Nogaj – Bagrowska 3:2 (8:11, 11:8, 8:11, 11:4, 11:9).

Punkty dla Nadwiślanina: Lau 2,5; Szelkowska 1,5. Srednia wieku: Broń II: 14,5 roku – Nadwiślanin BS Mazowsze: 11 lat

Wyniki pozostałych spotkań - 8 listopada (awansem): GLUKS Start II Łyse – Broń II 5:5; 9 listopada: UKS MAG Ostrołęka - ULKS Nadwiślanin Słubice 3:7, UKS Alfa Gostynin – Start II 1:9. 10 listopada: Alfa - KS Puznówka 8:2. Zaległy mecz: GOSiR Piaseczno – KS Puznówka.